Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

První výjezd sezóny. Gullivery čeká čelákovická Orka

Týden po prvním kole čeká na Gullivery první výjezd ročníku. Ten svěřence Jaroslava Čížka zavede na půdu nováčka Orky Čelákovice, která utkání uspořádá v Mladé Boleslavi.

Tým z blízkosti Prahy si postup do 1. ligy vybojoval přímo vítězstvím v loňském ročníku Národní ligy. V ní za sebou nechal i bývalé prvoligové týmy v podobě Jaroměře nebo Náchoda. Po sezóně navíc uzavřeli spolupráci s celkem Mladé Boleslavi, díky které je v kádru několik mladíku, jež mají do 1. ligy vyřízené střídavé starty. Jde například o brankáře Dominika Hanuše, nebo Marka Korycha či Tomáše Červinku.

Spolupráce se nepřímo projevuje i tak, že v hale Mladé Boleslavi budou hrát hráči Orky některé duely 1. ligy, jelikož jejich domácí hala není pro pořádání utkání druhé nejvyšší soutěže způsobilá. Druhým azylem bude pro Středočechy aréna na pražském Barrandově.

Ve své premiéře v 1. lize se gulliverský sok minulý víkend vydal do Chomutova, kde byl sice dlouho zisku bodů, nepovedená závěrečná fáze však znamenala prohru 3:6 a odjezd s prázdnou.

První výhru ročníku nepřipsali před týdnem ani Gulliveři. Svěřenci Jaroslava Čížka doma s favorizovaných Kladnem ani jednou neprohrávali, přesto se museli smířit s prohrou v prodloužení. Zářil hlavně Jakub Matula, který s pomocí Václava Černocha vstřelil hattrick a ukázal, že přes léto florbal rozhodně nezapomněl. Gulliveři už navíc mohou postavit všechny posily, jejichž administrativa byla vyřešena již před utkání s Kladnem, do kterého i Mikuláš Svoboda s Michalem Prokešem zasáhli, byť druhý jmenovaný kryl záda Matyáši Krupovi. Viktora Kejíka debut v dresu Gulls teprve čeká.

Utkání začíná v mladoboleslavské sportovní hale v sobotu v 19 hodin.
Textový online přenos
Placený video přenos