Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

23 let

Historie

Historie našeho klubu se začala psát na přelomu let 1997 a 1998, tedy na konci devadesátých let. Tou dobou byl ještě sport s děrovaným míčkem v plenkách a defacto byl sportem vysokoškoláků. 

1998

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době, na rozdíl od mnohých jiných oddílů, reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

2006

V roce 2006 dochází  ke spojení SPA Sokole Brno I a Gullivers Komín a pod záštitou Sokola Brno I tak najednou vzniká jeden z největším florbalových oddílů na jižní Moravě. 

V první společné sezóně dorostenci poprvé postupují do 1. ligy. V sezóně 2009/10 pak starší žáci vítězí v lize starších žáků bez ztráty bodu, což odnesou vousy Jiřího Bořeckého, a postupují na MČR, kde končí na skvělém 4. místě. V téže sezóně postupují muži i junioři do 2. ligy.

2013

V sezóně 2012/13 se dorostenci poprvé v historii dostávají na MČR. Zde stejná generace, která si o dva roky dříve zažila MČR starších žáků, obsazuje opět 4. místo a stává se tak nejlepším moravským týmem v republice.

Od sezóny 2013/14 pak nese název klubu jméno generálního partnera, firmy EMKOCase a.s..
V téže sezóně postupuje mužský A-tým do nově vzniklé Národní ligy.

2017

V roce 2017 vítězí junioři v posledním ročníku 2. nejvyšší juniorské soutěže a zajišťují si postup do nově vzniklé nejvyšší ligy juniorů

A-týmu proklouzává postup do vysněného finále Národní ligy až v 5. utkání v Petrovicích. 

2019

V sezóně 2018/19 přichází vytoužený postup. 
Gulliveři ovládají play-off Národní ligy východ a konečně postupují do 1. ligy mužů, do které postoupili s týmem složeným převážně z vlastních odchovanců.