Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

staň se
rozhodčím

Neodmyslitelná součást florbalu, ale také velmi zajímavá brigáda. To je ve zkratce funkce florbalového rozhodčího. 

Klubové
benefity

Kluboví rozhodčí mohou od klubu získat řadu benefitů, jako je třeba proplacené školení, nebo slevu na příspěvcích.

Sleva 10 % na příspěvky

Jako rozhodčí, který je řádně vyškolen a plní za klub povinnost, můžeš získat 10% na slevu na členské příspěvky. Podmínkou je splnění povinností daných statusem rozhodčích (splnění minimálního počtu odevzdaných nominací, účast na seminářích).

Proplacené základní školení

Každý rozhodčí má povinnosti uhradit poplatek za absolvování základního školení na začátku sezóny. Ten za tebe uhradí klub.

Proč bych měl pískat?

Vyděláš si slušné peníze

I na samotném začátku se výše tvé výplaty může pohybovat okolo 1000,- za jeden zhruba pětihodinový turnaj. S postupem času budeš navíc pískat lepší soutěže a vyděláš si i víc peněz.
Výplatu navíc dostáváš ihned na ruku, nebo v první pracovní den na účet.

Pomůžeš svému oddílu

Každý oddíl má povinnost mít určitý počet vyškolených rozhodčích. Pro velké kluby jako Gullivers jde o vysoký počet, přičemž při nesplnění podmínek klub nemůže přihlásit nejvyšší soutěže juniorů a dorostenců. Každý rozhodčí je tak pro klub velkým přínosem.

Slušná profesní perspektiva

Od turnajů dětí se můžeš postupně vypracovat až v pískání nejvyšších regionálních soutěží a pokud ti to půjde, nemusí to dlouho trvat a můžeš se dostat i do celostátních listin. Ve zkratce je tak pořád kam se posouvat.

Jiný pohled na florbal

Pískáním získáš i úplně jiný pohled na florbal jako takový.

Alternativa k hraní

Pro hodně rozhodčích je pískání alternativou k hráčské kariéře, ve které nemohli pokračovat ze zdravotních důvodů, nebo už je třeba hraní nebavilo. Stát se rozhodčím tak nabízí alternativu, jak u florbalu zůstat a ještě za to dostávat zaplaceno.

Přesah mimo hřiště

Pískání ti může velmi pomoct, co se týče komunikace nebo třeba zvládání stresových situací. Byť se to nezdá, co se naučíš na hřišti, často využiješ i v běžném životě.

Časově flexibilní brigáda

Je určen minimální počet termínů, které musíš odevzdat (neboj, je jich jen 8). Jaké to budou je však jen na tobě a máš tedy naprostou volnost v tom, kdy budeš chtít pískat.

Výborný
výdělek

Zvlášť pro mladé hráče může pískání představovat velmi zajímavou formu brigády. V případě pravidelného pískání se může výdělek pohybovat i v řádech tisíců měsíčně.

Jako rozhodčí člověk nepodepisuje DPP apod. a peníze dostává ihned po skončení turnaje, případně první pracovní den převodem na účet. S přibývajícími zkušenostmi se samozřejmě zvyšuje úroveň soutěží, které rozhodčí píská a spolu s tím i finanční ohodnocení.

Příklady výdělků dle soutěží:

Elévové
100,- / zápas 2×10 minut, většinou nominace na 10 zápasů na turnaji

Mladší žáci
150,- / zápas 2×12 minut, většinou nominace všech 8 zápasů na turnaji

Starší žáci
300,- / zápas 3×12 minut, většinou odpískání minimálně 3 utkání na turnaji, nezřídka kdy i všech 5

Dorostenci – 2. liga
350,- / zápas 3×15 minut, většinou odpískání 2 nebo 3 z turnaje

Muži – přebor
350,- / zápas 3×13 minut, většinou odpískání 2 nebo 3 z turnaje

Muži – regionální liga
500,- / zápas 3×15 minut, většinou odpískání 2 nebo 3 z turnaje

Chceš pískat?

Stačí, když se v systému FIS přihlásíš na příslušné školení nováčků. Případně můžeš využít kontakty níže.

Termíny školení nováčků v Brně:

31.8. – hala Morenda Brno – 17:00
25.9. – hala Morenda Brno – 17:00

Na koho se obrátit?

Pokud si nevíš rady nebo se chceš na něco zeptat, můžeš využít následující kontakty.

Jakub Cigl
cigl@gulls.cz
koordinátor klubových rozhodčích

Petr Stoklásek
stoklasek@ceskyflorbal.cz
koordinátor regionálních rozhodčích Českého florbalu

Základem je přihlásit se skrz systém FIS na úvodní školení pro nováčky a to v pořádku absolvovat. Následně už odevzdáš termíny, kdy chceš pískat a čekáš na nominaci.

Minimální věk pro účast na školení pro nováčky je 15 roků.

Bez ostychu můžeš kontaktovat koordinátora rozhodčích v našem klubu (Jakub Cigl – cigl@gulls.cz), který ti se vším poradí a pomůže. Stejně tak můžeš napsat regionálnímu koordinátorovi Českého Florbalu (Petr Stoklásek – stoklasek@ceskyflorbal.cz)

Základní školení za tebe platí klub, rozhodcovský dres je však třeba koupit. Základní sada dres-kraťasy-štulpny vyjde na cca, 1500,-, používat ji však můžeš minimálně 6 let. Dres se ti navíc reálně během dvou turnajů zaplatí.

Účet ve FIS má automaticky každý registrovaný hráč Českého florbalu. Pokud neznáte přihlašovací údaje, můžete si na přihlašovací stránce jednoduše obnovit heslo, případně zaslat žádost na matriku.