Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

O Gulliverech

O našem klubu.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers je jedním z největších florbalových klubů v Brně s více než pětadvacetiletou tradicí. Naše týmy jsou založené na odchovancích a účastní se nejvyšších celostátních mládežnických soutěží. O výchovu dětí se starají kvalifikovaní trenéři, jejichž snahou je inovovat tréninky a sledovat nejnovější trendy. Využíváme nejkvalitnější sportoviště v centru Brna, multifunkční areál TJ Sokol Brno I, který přímo v centru města poskytuje unikátní zázemí pro všestranný sportovní rozvoj našich členů.

Mise

Naším posláním je přinášet dětem v Brně tu nejlepší výchovu jak po sportovní, tak osobnostní stránce. Navazovat na stoletou tradici sokolských hodnot všestrannosti a budovat u nich pozitivní vztah k florbalu a sportu obecně. Z mladých sportovců pak vychovávat ty nejlepší florbalové hráče.

Hodnoty

Naší základní hodnotou je lidským přístupem vytvářet přátelské prostředí v klubu a společnosti a při práci s hráči dbát na význam kolektivu a správnou výchovu. Naší motivací je radost z florbalu, sdílená s našimi členy, fanoušky a veřejností. Věříme, že kvalitní prostředí, systematická výchova a lidský přístup povede k produkci unikátních hráčů a osobností.

Vize

Byli jsme v začátcích zrodu a rozmachu florbalu v České republice a chceme dál pracovat na jeho vývoji a být aktivní součástí toho, až dosáhne svého konečného cíle plné profesionalizace. Chceme být lídrem ve výchově mládeže v regionu a systematicky připravovat hráče pro vrcholový sport tak, aby byli schopni dosáhnout nejvyšších cílů bez toho, že by to na nich zanechalo negativní následky. Rozvojem mladých talentů vychováme florbalisty, kteří klub dotáhnou k těm nejlepším výsledkům v těch nejvyšších soutěžích, včetně zatím chybějící mužské Superligy. Chceme nabízet i možnost různých výkonnostních úrovní, kdy si u nás sport a florbal užije jakýkoli obyvatel města Brna. Pro tyto cíle máme v úmyslu v budoucnu vybudovat vlastní kvalitní zázemí.

Struktura

Základna klubu se nachází přímo v centru města na Sokole Brno I na Kounicově ulici. TJ Sokol Brno I nám zde poskytuje silné zázemí, stabilitu a multifunkční sportovní prostory. Kromě Brna-střed působíme také v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc (více zde).

Našim členům nabízíme 3 výkonnostní úrovně florbalu:

Vyšší
výkonnostní
florbal

kde hráči hrají, nebo je cílem hrát nejvyšší soutěže pořádané Českým florbalem (A-týmy).

Nižší
výkonnostní
florbal

kde hráči hrají nižší soutěže pořádané Českým florbalem nebo alternativní soutěže či turnaje (B-týmy).

Volnočasový
florbal

kde hráči hrají florbal především pro radost, utkání/turnajů se účastní sporadicky (Hobby).

Trenéři

Práci s hráči se u nás věnuje 25 licencovaných trenérů, z toho 3 vlastní druhou nejvyšší trenérskou licenci B. Na práci s hráči, nastavení a dodržování sportovní koncepce dohlíží šéftrenéři klubu. Úzce spolupracujeme s Českým florbalem, kde se účastníme projektů pomáhajícím rozvoji klubů. Naši trenéři se zapojují i jako trenéři reprezentačních výběrů, školitelé nebo metodici.