Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Druhou posilou Gulls je Mikuláš Svoboda

Po včera oznámeném příchodu Viktora Kejíka hlásí Gullivers druhou předsezónní posilu. Tou se stává 19letý Mikuláš Svoboda, který přichází rovněž z jihomoravských Aligators.

Hráč ročníku 2004 je odchovancem mikulovského florbalu, kde zářil v 2. lize juniorů a v ročníku 2021/22 poprvé nakouknul do Národní ligy, kde od listopadu sbíral střídavé starty. Další sezónu už byl kmenovým hráčem Aligators, když s klubem z jižní Moravy poprvé okusil 1. ligu mužů. V ní loni za 29 utkání dokázal posbírat 25 bodů a byl 4. nejproduktivnějším hráčem týmu.

Po pádu Aligators do Národní ligy tak Mikuláš Svoboda přestupuje do Gulls, kde doplní tým Jaroslava Čížka. Novic v sestavě už si navíc připsal první start, když za Gullivers debutoval o víkendu proti Kladnu. Oba kluby se navíc dohodly na střídavých startech opačným směrem, Mikuláš Svoboda tak bude moct naskakovat i v Národní lize a v klíčovém věku pro přechod do mužské kategorie sbírat větší počet odehraných minut.