Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Poslední kolo základní části. Gulliveři jedou na Kladno

25 kol. Tolik už má odehráno základní část 1. ligy mužů a k dokončení jí tak zbývá jediný hrací víkend. Ten připadá na sobotu 17. února, kdy budou všechny zbývající hádanky zodpovězeny.

Jednou z nich bude i situace okolo TOP6. Šanci na přímý postup do čtvrtfinále totiž stále mají Gulliveři, Hradec i Chomutov, kteří jsou vmáčklí ve dvou bodech. Na pohled nejlepší výchozí pozici mají Gulls, kteří mají 41 bodů, nicméně svěřenci Jaroslava Čížka mají pro poslední kolo suverénně nejtěžší los, kdy pojedou na hřiště Kladna. To Chomutov jede na hřiště poslední Orky a Hradec hraje doma s jedenáctou Letkou, která už nemá šanci postoupit do play-off. K jistotě TOP6 tak Gulliveři potřebují buď zisk minimálně dvou bodů, nebo bodovou ztrátu alespoň jednoho ze soupeřů.

Zisk bodů na Kladně ale představuje velmi těžký úkol. Kanonýři totiž v závěru základní části poněkud nenápadně poskočili na první místo a proti brněnským hráčům budou chtít stvrdit výbornou formu z posledních kol. Středočeši navíc před koncem přestupového období přivedli zpátky ze Sparty Jakuba Bohuslávka, nejlepšího hráče loňského play-off a k němu ještě Ondřeje Papouška. Ten poslední rok a půl kroutil svůj florbalový životopis ve Švýcarsku. Obě tyto akvizice jsou tak, spolu s již velmi silným kádrem z úvodu sezóny, jediným signálem, tedy deklarování útoku na postup.

Proti Gulls mohou svěřenci Dušana Přívary přidat devátou výhru v řadě, o zmíněném vítězství v základní části ani nemluvě. K tomu Kanonýrům stačí zisk dvou bodů. Své k tomu bude chtít říct i Matyáš Bachmaier, s 62 body suverénně nejproduktivnější hráč 1. ligy. V TOP5 bodování je navíc i Tadeáš Chroust, který je s 49 zářezy třetí.

Svěřenci Jaroslava Čížka tak rozhodně nebudou favoritem, úplným outsiderem ale také ne. Stačí vzpomenout poslední vzájemný duel, který po vyrovnaném průběhu došel až do prodloužení, v němž bylo šťastnější Kladno.

Poslední kolo a souboj Kladna s Gullivery startuje v sobotu na kladenské hale BIOS v 18 hodin.
Textový online přenos
Video online přenos