Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Jako den a noc. Gulls porazili Hattrick, pak ale padli s Orkou

Gulliveři mají za sebou díky státnímu svátku 17. listopadu prvoligové dvoukolo, v němž nejprve na půdě Hattricku uzavřeli první polovinu základní části, načež v neděli doma proti poslední Orce zahájili tu druhou.

V utkání s Hattrickem se na góly čekalo až do druhé třetiny. Tu nakonec Gulliveři vyhráli 3:0 a vytvořili si výbornou pozici do zbytku utkání. Hattrick sice zkraje posledního dějství snížil, na jednobrankový kontakt se však díky chycenému trestnému střílení Matyášem Krupou dostat nedokázal. A tak opět udeřili hosté, jejichž vedení posílil v polovině třetí třetiny Štěpán Kouřil a v závěru ještě do prázdné klece pečetil gulliverské vítězství Matula

Gulls tak zvládli druhé brněnské derby sezóny a Hattrick na jeho hřišti zdolali 5:1, díky čemuž se po polovině základní části umístili na šesté příčce.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 1:5
branky: 43. Dominik Dvořák – 23. Václav Černoch, 27. Radek Novotný, 37. Mikuláš Svoboda, 49. Štěpán Kouřil, 58. Jakub Matula; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 417; zásahy brankářů: Miroslav Steiger 17, Ondřej Kolajta 5 – Matyáš Krupa 26; po třetinách: 0:0, 0:3, 1:2

V neděli se svěřenci Jaroslava Čížka utkali s čelákovickou Orkou, tou dobou posledním týmem tabulky, který venku ještě nevyhrál. papírové předpoklady jsou však jedna věc, realita na hřišti věc druhá.

Gulls sice po první třetině vedli 1:0 a ustáli i divoký vstup do prostřední třetiny, hostům se však pod kůži dostat nedokázali a Orka tak ve 35. minutě srovnala na 2:2. Defenzivní a silový styl hostů Gulliverům nesvědčil, což ale není výmluva pro jejich matný výkon. Ten začal dostávat smutné obrysy ve 44. minutě, když Orku poprvé v utkání poslal do vedení Fořt. S plynoucím časem přišel domácí time-out a hra v šesti, ta však místo ovoce přinesla zkázu v podobě další inkasované branky. Až pak se trefili i Gulls, když dalekonosný projektil Svobody doplul až do brány. To však bylo málo a Orka ještě v poslední minutě přidala svůj pátý gól a pečetila první venkovní vítězství ročníku.

Gulls tak nenavázali na výhru z půdy Hattricku a doma překvapivě padli 3:5.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – ASK Orka Čelákovice 3:5
branky: 18. Štěpán Kouřil, 22. Štěpán Kouřil, 59. Mikuláš Svoboda – 21. Radim Fořt, 35. Vojtěch Strnad, 44. Radim Fořt, 58. Ondřej Špalek, 60. Jakub Čáp; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Michal Prokeš 19 – Aleš Zetek 19; po třetinách: 1:0, 1:2, 1:3