Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Souboj pátého s šestým. Gulls jedou do Chomutova

Po postupu Karlových Varů do Superligy jde o jeden ze tří nejdelších výjezdů sezóny. V neděli se Gulliveři v rámci 8. kola 1. ligy mužů vydají do Chomutova.

Pokud by měli Gulls vypíchnout jednoho neoblíbeného soupeře, v nejednom hlasu by se objevil Chomutov. Na celek ze severu Čech to brněnský tým dlouhodobě neumí a paradoxně se mu proti Chomutovu víc daří na jeho hřišti pod Krušnými horami, než doma na VUT. Zatímco doma Gulls Severočechy nikdy neporazili, na jejich půdě uspěli dvakrát, pokaždé poměrem 7:6.

Nechybělo přitom moc a mezi hnědouhelné doly letos Gulliveři vůbec nejeli. Loňská sezóna se totiž chomutovskému klubu hrubě nepovedla, což vyústilo až v nezvládnutou baráž a sestup do Národní ligy. Chomutov však zachránil postoj postoupivší Opavy, která 1. ligu nepřihlásila a s Chomutovem se domluvila na přepuštění práva startování v 1. lize v ročníku 2023/24. I díky paní štěstěně tak druhá nejvyšší soutěž na severu Čech zůstala.

Letos to zatím v Chomutově na podobné fiasko nevypadá. Svěřenci Martina Bociana sice v posledním kole inkasovali 13 branek od Bulldogs a předtím prohráli na hřišti Letky, na kontě však mají i bod z utkání proti Ústí a výhry nad Plzní, Orkou a Hradcem Králové. V tabulce jsou na tom tak de facto totožně, jako Gulls, které od Chomutova dělí jen lepší skóre.

Svěřenci Jaroslava Čížka se na dlouhý výjezd naladili jedenáctibrankovou výhrou nad Letkou, kterou zapsali další domácí dvouciferný výsledek. Velkým pozitivem může být pro Gulls i produktivita formace mladíků, z nichž hattrick zapsal Michal Konrád, čtyři asistence pak Patrik Synek. V týmové produktivitě pak dál vládne Václav Černoch, který je se 17 kanadskými body i v TOP5 bodování celé ligy.

Utkání šestého Chomutova s pátými Gullivery začíná na chomutovské městské sportovní hale v neděli v 16 hodin.

Textový online přenos
Video online přenos