Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Souboj prvních dvou týmů tabulky. Gulliveři jedou do Ústí

Domácí výhra nad Hradcem poměrem 16:3 byla historická a navíc Gullivery vyšvihla na druhé místo prvoligové tabulky. O víkendu je tak čeká souboj druhého s prvním, když se v sobotu vydají na půdu lídra z Ústí nad Labem.

Stejný počet bodů, tedy sedm, mají s Gullivery ještě Kladno, Otrokovice a Chomutov. Pro tým Jaroslava Čížka však hovoří brankový rozdíl a Gulls tak může pohled na tabulku hřát, vypovídající hodnota po třech odehraných kolech je však stále minimální. Nicméně bodový zisk z každého utkání, dvě výhry, gólová kanonáda proti Hradci, nebo vysoká potence prvního útoku, to jsou velmi pozitivní střípky v začátku trenérského působení Jaroslava Čížka. Jeho svěřence teď po úvodním klání s Kladnem čeká další duel proti jednomu z favoritů soutěže, Ústí.

To zatím vyhrálo všechny své duely a s osmi body je jeho jedinou ztrátou výhra nad Chomutovem až v prodloužení. Byť na severu Čech před sezónou nezůstal kámen na kameni, když odešel trenér Vladimír Trčka a s ním mnoho opor (ve velkém počtu směr superligová Česká Lípa), i letos bude Ústí patřit k favoritům 1. ligy. Pomoct by mu v tom měl i Jakub Kolstrunk, odchovanec a navrátilec ze superligové Sparty, kde strávil poslední 4 ročníky. Novou kometou ústeckého florbalu pak lze najít v Martinu Hornovi. Hráč ročníku 2005 a stále tedy ještě junior zapsal v dosavadních 3 zápasech už 7 kanadských bodů a vládne týmové produktivitě.

V utkání 4. kola zároveň půjde o souboj nejlepšího útoku ligy s nejlepší obranou, když Gulls vstřelili už 26 branek, Ústí jich pak dostalo jen 7. Když se navíc oba týmy na ústecké Slunetě potkali naposled, bylo z toho překvapivé vítězství Gulls 7:3. Tu jim ale Ústí oplatilo na VUT, kde v loňské sezóně uspělo poměrem 6:2.

Souboj prvních dvou týmů tabulky startuje na hale Sluneta v Ústí nad Labem v sobotu v 16:30.
Textový online přenos
Video online přenos