Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

První dvojzápas. Nejdříve Gulliveři přivítají Plzeň

První státní svátek v týdnu znamená poprvé v rámci sezóny 23/24 i dvojzápas, v jehož rámci čekají na Gulls v průběhu čtyř dní hned dva ligové duely. Ten první odehrají ve čtvrtek doma proti Plzni, ten druhý pak v neděli v Českých Budějovicích.

Do zápasu proti Plzni půjde tým Jaroslava Čížka v gólově bohatém rozpoložení. V posledních dvou zápasech Gulliverů totiž padlo hned 33 branek, když nejdříve zapsali domácí rekordní výhru 16:3 nad Hradcem Králové, posléze však venku nestačili na první Ústí poměrem 3:11. Vyjímaje duel na severu Čech, Gulls doposud v každém utkání dokázali získat minimálně bod a na to potřebují navázat ve čtvrtek proti Plzni.

Ta má zatím na kontě jediné vítězství z prvního kola, když doma překvapivě zdolala brněnské Bulldogs. Od té doby je však tým ze západu Čech takřka na suchu, jelikož od 1. kola zapsal pouze bod za domácí prohru s Chomutovem. Loni byla navíc Plzeň suverénně nejhorším týmem venku a nulová je na hřištích soupeře i letos, byť se mimo domovskou halu vydala pouze jednou. Ze hřiště Letky však odjela s vysokou prohrou 3:9 a chuť do ježdění po venkovních kolbištích si tak rozhodně nepřidala.

Nejistý je start nejproduktivnějšího muže plzeňské sestavy, Matěje Čelakovského. Osmnáctiletý odchovanec Plzně zapsal ve 3 duelech 5 bodů, nicméně je kmenovým hráčem střešovického Tatranu a na západ Čech má vyřízené „jen“ střídavé hostování. To na domácí straně by největší esa chybět neměla. Jakub Matula s Václavem Černochem opět řádí a oba jsou v TOP5 produktivity soutěže, když dohromady nastřádali již 21 bodů.

Zápas Gulls s Plzní začíná na VUT ve čtvrtek v 17 hodin a předcházet mu bude barážový duel juniorů o postup mezi 12 nejlepších celků republiky proti FBC Ostrava.

Textový online přenos
Video online přenos
Zápasový magazín