Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Liga startuje. Gulliveři na úvod přivítají silné Kladno

Letní prázdniny jsou u konce a spolu s ním přichází i nová florbalová sezóna, která ponese přídomek 2023/24. Gulliveři do ní vstoupí pod vedením nového hlavního trenéra Jaroslava Čížka zápasem proti Kladnu, které je i letos považováno za jednoho favoritů soutěže.

Ke gulliverskému kormidlu se před novou sezónou postavil Jaroslav Čížek, který po letech na pozici hlavního trenéra nahradil Jiřího Bořeckého s Vítězslavem Cardou, kteří se přesunuli do rolí asistentů. Nový trenér se bude moct spolehnout na v podstatě totožný tým, který loni bojoval v play-off. Přibyli do něj hráči, kteří přišli z juniorů a k tomu se čeká na administrativní dotažení některých příchodů. Tým naopak opustili Jiří Suchomel s Kryštofem Indruchem.

Kromě nového trenéra budou mít Gulliveři i nového kapitána. Od Adama Boušky přebírá kapitánskou pásku Arnošt Nechvátal, který se tak zařadí po bok gulliverských legend jako Jakub Kovařík, Radek Dřevěný nebo Ondřej Vaca.

Na úvod se gulliverský výběr utká s Kladnem, které loni až do posledního duelu bojovalo v baráži o postup do Livesport Superligy. Na ten nakonec nedosáhli, když v prodloužení pátého duelu ukázala štěstěna svoji tvář hráčům Karlových Varů a na svěřence Dušana Přívary tak zůstala „jen“ 1. liga. Motivováno touto zkušeností půjde Kladno do nového ročníku coby jeden z největších favoritů na postup. K tomu by mu měl pomoct i navrátilec ze švédské SSL Matyáš Bachmaier, který Kladno upřednostnil před přestupem do jednoho ze superligových klubů. Tam se naopak vydal Jakub Bohuslávek. Loňská opora Kladna totiž před sezónou zamířila do Sparty.

Doma to však Gulliveři na Kladno umí. Loni mu podlehli až po prodloužení, v předchozím vzájemném střetnutí na VUT ho dokonce porazili 4:2. Se středočeským týmem Gulliveři doma vždy získali alespoň bod.

Utkání začíná v neděli v 17 hodin na VUT.
Zápasový magazín
Textový online přenos
Placený video přenos