Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Hattrick Matuly nestačil. Gulliveři podlehli Kladnu v prodloužení

Do nové sezóny vstoupili Gulliveři soubojem s jedním z favoritů na postup do nejvyšší soutěže. Proti Kladnu domácí dlouho tahali za delší konec provazu, nakonec se však musí smířit pouze s bodem za prohru v prodloužení.

Soutěžní premiéra trenéra Jaroslava Čížka začala nabírat radostný směr už po 5 minutách. První gól Gulls v nové sezóně vstřelil po křižném pasu Valeše další mladík Martin Kadlec. Kladno však našlo odpověď relativně rychle. Bývalý hráč Boleslavi a několikanásobný mistr Superligy Tadeáš Chroust poslal míček na Procházku a ten srovnal skóre. Do šatny šli však ve vedení domácí. Parádní souhra dua Černoch – Matula znamenala gól druhého jmenovaného a stav 2:1.

Se začátkem prostřední periody hosté opět srovnali. Tadeáš Chroust v přesilovce nedal Krupovi šanci a už v 1. kole začal ukazovat, že jeho příchod by pro Kladno mohl být skvělý tah. Na to ale domácí nechtěli brát zřetel a byli to oni, kdo šel potřetí v utkání do vedení. Skvěle sehraný protiútok vedl v druhou branku Jakuba Matuly a stav 3:2, který vydržel až do sirény.

Domácí akcie navíc ve 45. minutě ještě zvýšil opět Jakub Matula, který zakončil další pohledný brejk první formace, završil hattrick a rozdíl ve skóre byl poprvé více než jednobrankový. Na to už Kladno reagovalo oddechovým časem, který 13 minut před koncem skutečně přinesl ovoce. Branka zapomenutého Fojtíka přiblížila hosty opět na dostřel. Vyrovnat dokázali Kanonýři v 50. minutě, kdy se z chumlu hráčů trefil Tomášek. Stav 4:4 už se do konce základního rámce 60 minut nezměnil a rozhodnout se muselo v prodloužení, respektive nájezdech.

V tom mělo Kladno nejprve možnost rozhodnout duel díky trestnému střílení. To však domácí Matyáš Krupa chytnul, jenže posléze byl vyloučen Arnošt Nechvátal a hosté dostali výhodu přesilovky 4 na 3. Tu svým druhým gólem večera využil Tomášek a přisoudil druhý bod Kladnu.

Gulliveři tak prodloužili sérii, kdy s Kladnem na domácí půdě ještě neprohráli v základní hrací době, na druhou stranu v zápase ani jednou neprohrávali a přesto berou jen bod. Další zápas čeká brněnský tým v sobotu na půdě nováčka Orky Čelákovice.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Kanonýři Kladno 4:5p
branky: 5. Martin Kadlec, 17. Jakub Matula, 26. Jakub Matula, 45. Jakub Matula – 10. Šimon Procházka, 25. Tadeáš Chroust, 47. Martin Fojtík, 50. Ferdinand Tomášek, 64. Ferdinand Tomášek; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 3:1; využití: 0:3; diváků: 86; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 22 – Jakub Janoušek 14; po třetinách: 2:1, 1:1, 1:2, 0:1