Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Je to splněný sen, říká o EMKOCase Sweden Series V. Carda

Už ve čtvrtek 17. srpna vyrazí Gulliveři vstříc Švédsku, kde je v rámci EMKOCase Sweden Series čekají přípravné duely na novou sezónu. Před začátkem této předsezónní akce vám nyní nabízíme rozhovor s generálním manažerem a asistentem mužů A, Vítězslavem Cardou.

Ahoj Víťo, Gulliveři poprvé v rámci předsezónní přípravy okusí jiné, než české kolbiště a vydají se do Švédska. Dalo by se říct, že jste na podniky typu Czech Open (kam jede tým U21) nebo pohár rezignovali?
Ne, samozřejmě A-tým má i domácí přípravu tady v Česku, hraje 4 přátelská utkání a mladší ročníky jedou na Czech Open. Na co jsme rezignovali, ale už docela hodně dávno, je Pohár, který nám nedává příliš smysl. Švédsko je tak spíš speciální akce navíc, k tomu, co se běžně v sezóně děje.

Jak se vůbec zrodila myšlenka takového výjezdu?
Myšlenka se zrodila v hlavě našeho hlavního sponzora, šéfa EMKOCase, pana Bajgara. Ten přišel s nápadem to realizovat. My jsme něco podobného měli, asi jako každý, i dřív jako takový sen, který by se nám líbil. Zahrát si přípravná utkání proti týmům ze zahraničí.  

Jak je to vůbec s financováním akce? Jak moc velká roli v tom hraje firma EMKOCase a jak se na tom podílí samotný klub? 
To, že se nám ten sen splnil a to, že hybatelem byl pan Bajgar, je pak jednoduše proto, že EMKOCase se rozhodl celou akci v rámci sponzoringu z podstatné části zafinancovat. Bez této podpory by to pro klubový rozpočet byla dost velká zátěž. 

Jaké jsou pocity ve vedení, že se něco takového povedlo domluvit a uskutečnit? 
Pocity jsou samozřejmě veskrze pozitivní, od příjemného překvapení od našeho hlavního sponzora, až po pro mě i docela překvapivě pozitivní reakci od švédských týmů, když jsme je oslovovali s myšlenkou přátelských utkání.

Během tří dní vyzvete dvakrát IK Sirius, který hraje druhou nejvyšší švédskou soutěž a také juniorský tým Storvrety, tak co si od těchto střetnutí slibujete?
Slibujeme si, že nás pořádně prověří a potkáme se i s trochu jiným florbalem, než zažíváme tady v Česku a i s tím, že to pro nás bude trochu neznámá a budeme na to muset reagovat a přímo na hřišti ukázat, co v nás je. Zároveň se pokusíme i s týmy navázat nějaký kontakt, který by se nám mohl do budoucna hodit.

Jakou roli hrál ve výběru soupeřů a vůbec destinace Šimon Ruber, který už rok hraje za juniorku Storvrety?
Výběr soupeřů byl tak trochu ovlivněn praktičností, abychom jednoduše letěli do Stockholmu a nemuseli po Švédsku pak moc cestovat. Uppsala je pak hned vedle, je tam několik klubů a ve Storvretě máme teď i Šimona, a tím i vazbu na ně. 

S týmem Siriusu hrajete hned dvakrát. Nebyl na stole ještě někdo jiný? 
Sirius s námi chtěl hrát dvakrát, k tomu se domluvila Storvreta a protože, když nepočítám cestu tam i zpět, jsou to tři utkání za tři dny, už jsme pak o nikom dalším neuvažovali.

Máte od švédských týmů přislíbeno, že budou v plné sestavě? 
Potvrzení, že budou v plné sestavě jsme od nich nepožadovali. Počítáme s tím, že v plné sestavě budou.

Mohla by se z této akce stát tradice? 
Byli bychom velmi rádi, kdyby se z toho tradice stala, ale upřímně, jak už bylo zmíněno výše, není to levná záležitost a jestli každý rok budou finance na takovou akci je ve hvězdách.