Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Veleúspěšný Open Game. Gulliveři získali 5 cenných kovů!

Hned 12 týmů v 7 kategoriích postavili Gulliveři pro letošní ročník brněnského Open Game, ze kterého si odnesli hned 5 cenných kovů v podobě jednoho zlata, jednoho stříbra a tří bronzů.

Nejmladším zastoupením Gulls na turnaji byly dva týmy minipřípravky, které čekala základní skupina a následná nástavba. Po ní se mohl radovat tým White, který v nedělním programu získal nejvíce bodů a mohlo se díky tomu radovat ze zisku zlatých medailí.

Dva týmy měla i přípravka, kterou však již čekal systém 5+1 a tradiční vyřazovací boje. Ještě před nimi však oba týmy odehrály širokou základní skupinu, která se uzavírala až v sobotu. Na ni už navázalo zmíněné play-off, v němž až do semifinále dokráčel tým Black. Před branami finále jej zastavili hráči Vítkovic a Gulliverům mohl být útěchou alespoň zisk bronzu.

Rovněž elévové postavili do osudí turnaje hned dva výběry, z nichž tým Black si ze skupiny udělal projížďku západem slunce a neztratil v ní ani bod. Jeho spanilá jízda pak pokračovala i v play-off a po dramatickém semifinále poznala postup do souboje o zlato. V něm se Gulliveři postavili Vítkovicím, proti kterým musely rozhodnout až nájezdy a na Gulls po nich zbylo „jen“ stříbro.

Týmy Black a White vyslali Gulliveři i do kategorie mladších žáků a druhý jmenovaný tým napodobil v počínání v základní skupině elévy, když ani jednou neztratil a do play-off šel z prvního místa. V něm navíc pokračoval v dobrých výkonech a nedělní výhrou nad 2:0 nad Mladou Boleslaví si zajistil minimálně bronz. O postup do finále mladší žáky sice připravili brněnští Bulldogs, i bronz je však pro mladé Gullivery cenným razítkem na konci sezóny.

Vůbec poprvé se na Open Game představil samostatný tým mladších žákyň. Ty sice ve vyrovnané skupině skončily na poslední páté příčce, vyřazovací boje však byly jiná písnička a Gulliverky dokráčely až do semifinále, kde byl nad jejich síly tým Bulldogs. Pro naše děvčata to tak znamenalo zisk bronzových medailí.

Podobně jako elévům Black a mladším žákům White, i „bílým“ starším žákům se v základní skupině dařilo náramně. V čtyřech duelech neztratili jediný bod, obdrželi jediný gól a všechno bylo zalité sluncem. Ve 2. kole play-off ovšem narazili na střešovický Tatran a jejich pouť turnajem skončila

Podobný osud bohužel stihnul i dorostence. Ti za sebou sice neměli bezchybnou základní skupinu, v play-off však značně zatápěli mistrům z Chodova a sahali po postupu. Loterie v podobě nájezdů však vyřkla jiný soud a pro Gulls tak turnaj skončil už ve 2. kole play-off.

Z celkem dvanácti gulliverských týmů na turnaji hned pět dokázalo vybojovat medaili, čímž se letošní Open Game řadí mezi ty vůbec nejúspěšnější z gulliverského pohledu. Všem našim hráčům a hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.