Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Po prvním víkendu prohrávají Gulliveři s Butchis 0:2

K prvním dvěma duelům čtvrtfinálové série vyjeli Gulliveři do Prahy, kde už je na hale Jedenáctka čekal naprostý suverén základní části, Butchis.

Ten jako nováček soutěže stanovil bodový rekord v základní části a vůbec se netají postupovými ambicemi směrem k Livesport Superlize. Že to není pouhý výkřik do tmy, ukázala už první třetina prvního duelu. Ta byla sice dlouho výsledkově těsná, když až do 17. minuty platil stav 1:0 pro domácí, jenže těm se náramně povedl konec první dvacetiminutovky, ve kterém se trefili hned třikrát místo stavu 1:0 to najednou bylo o čtyři branky.

Tím jako by se gulliverská hra naprosto rozpadla a od té chvíle už to byla defacto jen otázka skóre, zvlášť když Gulls zkraje druhé třetiny nevyužili přesilovku a sami ve druhé periodě inkasovali hned sedmkrát. Jediným úspěšným střelcem Gulliverů se stal až ve 42. minutě Martin Kadlec, na smutném obrázku prvního duelu to však nezměnilo vůbec nic. Hostům nevycházelo zhola nic, kdežto domácí se vezli na vlně a v poslední třetině přidali ke gulliverskému trápení dalších šest zářezů.

Konečné skóre prvního duelu tak nabylo neuvěřitelných rozměrů, když se zastavilo na stavu 17:1.

Obdobný ráz měla i první třetina druhého utkání série. Tu Butchis vyhrál 4:0 a vše směřovalo k podobné demolici, jako v sobotu. Ve druhé třetině se však Gulls dokázali vzchopit a svého soupeře dokonce přestříleli. Butchis bohužel trestal jakoukoliv chybu a tak byl stav po 40 minutách 7:3. Když pak ve 49. minutě snížil už na 4:7 v oslabení Jakub Matula, byly brněnské vyhlídky o poznání veselejší, než po první třetině, Butchis však dokázal být i nadále neuvěřitelně efektivní a drama nepřipustil.

Z Prahy tak Gulliveři odjeli s prohrami 1:17 a 4:11, přičemž ve druhém utkání si ustřelili daleko lepší výsledek především svými chybami. Za stavu 0:2 se série stěhuje do Brna, kde se Gulls pokusí odvrátit konec sezóny.