Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Čtvrtfinále začíná. Gulliveři jedou na půdu Butchis

Týden uplynul od osmifinálové série se Znojmem, ve které byli Gulls, minimálně papírově, lehký favoritem a celek z jihu Moravy nakonec vyřadili 2:0 na zápasy. Nyní je však čeká úplně jiný kalibr, vítěz základní části, pražský Butchis.

Nejlepší obrana i útok, nejproduktivnější hráč bodování, bodový rekord a první místo. Taková byla ve zkratce základní část 1. ligy mužů z pohledu pražského Butchisu, který se navíc stále může „pyšnit“ přídomkem nováček soutěže. Po loňském postupu z Národní ligy zařadili svěřenci Jana Zahalky turbo i v druhé nejvyšší soutěži a zbořili přitom mimo jiné bodový rekord po odehrání základní části. Klíčová pasáž ročníku však teprve přichází, když soutěž dospěla do čtvrtfinále. V něm Butchis ukázal právě na Gullivery.

Pražané měli možnost první volby a mohli tak vybírat z Kladna, Gulliverů, Budějovic nebo moravskoslezské Letky. Jejich prst nakonec ukázal směrem k Brnu a tak se družina ze Sokola Brno I bude muset pokusit pokořit ten nejvyšší vrchol ze všech. Butchis se vůbec netají postupovými ambicemi a v sérii bude platit za jednoznačného favorita na postup. To gulliverské ambice nejspíš tak vysoko nesahají, nicméně postup do semifinále se jeví jako další meta v jejich prvoligovém působením, což ostatně přiznal i Jiří Bořecký v rozhovoru do Brněnského Metropolitanu před startem play-off.

K úspěchu však musí Gulls předvést i něco navíc. Pomoct by jim k tomu mohla pomoct nalezené gólová potence, když proti Znojmu nastříleli za dva dny více gólů, jak za poslední měsíc. Velkou měrou se na tom podílel David Novák, s 6 body nejproduktivnější hráč Gulls v sérii. Nyní však budou čelit nejlepší obraně v lize, kterou táhl po většinu základní části Tomáš Jurco, juniorský mistr světa a momentálně také jedna z opor střešovického Tatranu. Do Butchis má však tento mladíček vyřízené střídavé starty a je pravděpodobné, že se v jeho dresu objeví i ve čtvrtfinále, jelikož Střešovicím začínají vyřazovací boje až o týden později.

Oba vzájemné duely v základní části ovládl tým z hlavního města. Na podzim se radoval po velmi těsné bitvě, když na VUT uzmul body poměrem 3:2, po novém roce už to však byla výsledkově jiná písnička…na VŠE Gulls padli 1:8.

Od čtvrtfinále už se hraje na tři vítězné duely, z nichž první dva odehrají Gulls na pražské půdě. Konkrétně na hale Jedenáctka VS, tedy ne v domácím prostředí VŠE, kde Butchis odehrál základní část. Obě utkání začínají v 17 hodin.

Sobota 4.3. 17:00 | Jedenáctka VS | Video přenos
Neděle 5.3. 17:00 | Jedenáctka VS | Video přenos