Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Začíná play-off. Gulls se v osmifinále utkají se Znojmem

Repríza loňského čtvrtfinále se letos odehraje o fázi dřív. Gulliveři se Znojmem se totiž utkají už v osmifinálové sérii a z lepší pozice do ní půjde brněnský celek.

Základní část 1. ligy skončila a Gulliveři se po 26 odehraných kolech umístili na sedmé příčce. Svěřenci Jiřího Bořeckého dlouho vyhlíželi umístění v TOP6 a tedy přímý postup mezi nejlepších 8, novoroční mizerná forma, kdy od začátku roku 2023 vyhráli jen nad Plzní, je však o tuto pomádu připravila a tak si budou muset čtvrtfinále vybojovat na hřišti. Na druhou stranu, sedmé místo po základní části 1. ligy je dorovnání nejlepšího výsledku v klubové historii z loňské sezóny.

O postup mezi nejlepších 8 celků ligy se Gulls utkají se Znojmem. To si oproti loňsku znatelně pohoršilo, když loni skončilo druhé a hlasitě se hlásilo o místo mezi adepty na postup. Letos je to však na jihu Moravy jiná písnička a svěřenci Jana Šťastníka museli o samotný postup do play-off bojovat do posledního kola. V něm porazili právě Gullivery a zajistili si last minute místenku ve vyřazovacích bojích.

V tom mu ve velké míře povedli i hostování a střídavé starty ze střešovického Tatranu, kdy za Znojmo jmenovitě hráli například Jakub Kolísko, Lukáš Macháček nebo Filip Eliáš. S těmi už však Jan Šťastník počítat nemůže a jediným kmenovým hráčem Tatranu, který na soupisce Znojma zůstal, je Bohumil Piskáček.

Vzájemná bilance v letošní sezóně je mezi oběma týmy vyrovnaná. Gulls se se Znojmem střetli v prvním a posledním kole základní části. V září doma jasně dominovali a svého soka deklasovali poměrem 9:1, poslední víkend ve Znojmě naopak tahali za kratší konec a prohráli 3:7.

Na straně Znojma je nejproduktivnějším hráček Jiří Šrámek, který je s 52 kanadskými body i druhým nejlepším hráčem celé 1. ligy. Na brněnské straně má pak nejvíc bodů Václav Černoch, který ovšem své poslední utkání sezóny odehrál proti Plzni a Gulls s ním počítat nemohou. Z aktuálního kádru tak dřímají nejvíce bodů Adam Bouška s Martinem Kadlecem.

První osmifinále začíná v sobotu v 18 hodin na Starez Aréně na Vodove, v neděli se pak hraje na hřišti Znojma ve stejném čase. Osmifinálová série se hraje na dvě vítězná utkání.