Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Souboj o čtvrtfinále vrcholí! Gulls jedou do Znojma

Před sjezdem základní části 1. ligy jsou poslední peřeje a Gulliveři stále bojují o přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Šestí Gulls neprožívají ideální vstup do roku 2023…od začátku ledna vyhráli jen jednou doma nad Plzní, i tak však mají situaci ve svých rukou. Pokud zvítězí za 3 body, nemusí se dívat za sebe a přímý postup do čtvrtfinále je nemine a svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy se vyhnou osmifinálové sérii. Sedmá Letka má sice stejně bodů, s Gulls má ovšem horší vzájemné duely a v případě bodové shody se před Gullivery nedostane. O bod méně má pak Plzeň, která má naopak s brněnským týmem lepší vzájemnou bilanci a Gulls tak v případě bodové rovnosti půjde pod Západočechy.

Pro přímý postup do čtvrtfinále pojedou Gulls do Znojma, které v 1. kole zdecimovali 9:1, v sobotu je však čeká úplně jiné kafe. Tým Jana Šťastníka vyhrál už čtyřikrát v řadě a na poslední chvíli se přihlásil do boje o postup do play-off. Ten je i nadále mimořádně dramatický, když o dvě postupová místa stále hrají hned čtyři týmy a Znojmu tak nemusí stačit ani vítězství za 3 body. Pomoct k němu mají týmu z města sklípků padesáti bodový Jiří Šrámek, Martin Pánek nebo výpomoc z Tatranu Střešovice, Jakub Kolísko s Bohumilem Piskáčkem nebo Filipem Eliáš a Lukáše Macháček, kteří první polovinu ročníku hostovali v Karlových Varech. Proti Gulls tak bude Znojmo chtít definitivně dohodit skoro ujetý rychlík a zároveň se vyhnout velice ošemetným bojům o udržení.

V případě neúspěchu by Gulliveři museli čekat na výsledky zápasů Letky a Plzně. Severomoravský tým jede do Budějovic, které mají jisté 5. místo, Plzeň pak doma hraje s druhým Ústím, které už potrápila venku a na domácí půdě je navíc druhá nejsilnější v celé soutěži.

První vzájemný duel ročníku se datuje na jeho samý začátek, kdy svěřenci Jana Šťastníka na VUT sice vedli 1:0, následoval však nevídaný příděl a hosté odjížděli s debaklem 1:9. Aktuální forma je však jasně na jejich straně, když postupně zdolali Hattrick, TROOPERS, Budějovice i Kladno a jsou stále ve hře. To Gulls počítají od začátku roku 2023 už pět proher, k nimž přidali jediné vítězství a ve Znojmě si budou chtít řádně spravit chuť.

Být či nebýt, o to tak ve Znojmě půjde na obou stranách. Gulliverům půjde o přímý postup mezi 8 nejlepších, Znojmu zase o samotný postup do play-off. Zápas na jihu Moravy začíná v sobotu v 18 hodin.

Video online přenos