Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Proti prvnímu celku tabulky. Gulls se vydají na půdu Butchisu

Konec základní části je za rohem, přesněji za dvěma kruhovými objezdy. Obě zbývající utkání odehrají Gulliveři na hřištích soupeřů, konkrétně proti prvnímu Butchisu a v posledním kole ve Znojmě, které bude do poslední chvíle bojovat o play-off.

Nejdříve se však svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy vydají do Prahy, kde je na hale VŠE na Třebešíně čeká ligový lídr, Butchis. Nováček 1. ligy patří k největším překvapením florbalového dění u nás vůbec. Svěřenci bývalého trenéra Tatranu či Mladé Boleslavi, Jana Zahalky, mají na špici náskok neuvěřitelných 16 bodů na druhé Ústí a s naprostou jistotou vyhrají základní část. Za celý její průběh zatím Butchis prohrál jen jednou, když ho koncem září vykradlo Znojmo a vyhrálo 11:5. Od té doby zaznamenal tým Jana Zahalky ztrátu bodů jen v podobě vítězství nad Chomutovem v prodloužení.

Bodově pražský tým nejvíce táhne Jakub Černý, který si za 23 zápasů připsal 57 bodů za 30 gólů a 27 asistencí. Bývalý hráč České Lípy nebo Kladna tak vládne produktivitě celé soutěže a velmi pravděpodobně ji i celou vyhraje. V bráně se pak Butchis spoléhá na Tomáše Jurca, juniorského mistra světa z Brna a oporu střešovického Tatranu, který má do 1. ligy vyřízené střídavé starty a za Butchis už si připsal 15. startů. Očekávat se tak dá i jeho start v sobotu proti Gulls, jelikož superligový Tatran hraje až v neděli.

Své mají jisté i Gulliveři. Těm na jistotu play-off stačila i prohra proti Ústí a souhra ostatních výsledků. Zamotala se ovšem situace kolem přímého postupu do čtvrtfinále, kde mají šestí Gulls náskok pouhého bodu na sedmou Plzeň. Pro vyhnutí se předkolu tak musí svěřenci dua Bořecký-Carda v posledních dvou kolech jednoznačně získat nějaké body a ani to nakonec nemusí stačit.

První vzájemné utkání letošní sezóny nabídlo o poznání vyrovnanější bitvu, než by papírové předpoklady předpověděly. Gulls v polovině listopadu Butchisu podlehli 2:3 na čemž měl podíl hlavně již zmíněný Tomáš Jurco, který od střelecky aktivnějších Gulliverů inkasoval jen dvakrát a v Brně tehdy žádné body nezůstaly.

Zápas 25. kola mezi Butchisem a Gullivery startuje na pražské hale VŠE v sobotu v 18 hodin.

Video online přenos
Textový online přenos