Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Na vedoucí Butchis Gulliveři nestačili

K předposlednímu utkání základní části 1. ligy se Gulliveři vydali do Prahy, kde na hale VŠE vyzvali suverénního lídra tabulky, Butchis.

Proti tomu chtěli Gulls alespoň trochu vylepšit bilanci, kterou od začátku kalendářního roku 2023 mají. Od začátku ledna mají svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy na kontě jediné vítězství a pro udržení pozice zaručující přímý postup do čtvrtfinále ji nutně potřebují vylepšit.

Proti lídrovi tabulky, který v celém ročníku prohrál jen jednou, to však neměla být procházka růžovou zahradou, která je mimochodem jen kousek od haly VŠE. V první třetině se hostům podařilo udržet Butchis, v čele s nejproduktivnějším hráčem soutěže, Jakubem Černým, na uzdě. Sami však taktéž vyšli na prázdno, byť měli i výhodu přesilovky, a tak byl stav po 20 minutách bezbrankový.

Ve druhé třetině se obraz hry diametrálně změnil a byl to domácí celek, který dominoval. Svěřenci Jana Zahalky otevřeli gólový účet ve 25. minutě a brankami Fryše, Papeže, Novotného a Regnera utekli v rozmezí 12 minut do vedení 4:0. Na to Gulls neměli odpověď a v celé druhé třetině vyslali na svatyni, kterou střežil Tomáš Jurco, jen 3 pokusy.

Žádný hrdinný odpor se bohužel nekonal ani v poslední části, ve které domácí tým dostal skóre až do stavu 7:0. Až poté se dokázali prosadit i Gulliveři, a to zásluhou Suchomela s Foretem, kteří využili brejk dvou proti jednomu. Další snížení však ani s pomocí time-outu nepřišlo, naopak Butchis ještě zvýšil na 8:1 zásluhou třetí branky Erika Papeže.

Gulls si tak z Prahy odvezli prohru 1:8, když nevyužili ani jednu ze svých tří přesilovek a i kvůli tomu nedokázali hrát vyrovnanější partii. Svěřenci dua Bořecký-Carda i tak zůstávají šestí, na záda jim však dýchá Letka, která má stejný počet bodů, a Plzeň, jež má o bod méně. Letka hraje v posledním kole v Budějovicích, Plzeň pak v Ústí. Gulliveři zakončí základní část ve Znojmě, které vyhrálo už 4 klání v řadě a proti Gulls bude hrát o bytí či nebytí v play-off.

BUTCHIS – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:1
branky: 
25. Marek Fryš, 35. Erik Papež, 35. Petr Novotný, 37. Dominik Regner, 43. Erik Papež, 52. Šimon Pavlíček, 52. Jan Waldhauser, 56. Erik Papež – 54. Jiří Suchomel; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 17 – Matyáš Krupa 20; po třetinách: 0:0, 4:0, 4:1;