Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Přímý souboj o 5 místo. Gulliveři jedou do Budějovic

Itinerář 20. kola 1. ligy mužů posílá svěřence Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy na jih Čech, kde je proti budějovickým Štírům čeká přímý souboj o 5. příčku v tabulce. Vzhledem k její vyrovnanosti navíc půjde o další důležitý zápas k udržení pozic pro postup do vyřazovacích bojů.

Po gulliverském postupu do druhé nejvyšší soutěže platily České Budějovice za nejoblíbenějšího soupeře Gulls, jenže poslední dobou jim jihočeská medicína moc nechutná. Brněnští prohráli se Štíry již dvakrát v řadě, z toho naposled 16. října na domácí půdě po jednom z nejhorších výkonů letošního ročníku.

I přesto jsou Gulls v tabulce před Budějovicemi, na které mají náskok dvou bodů, v případě vítězství ho mohou ještě navýšit a třeba se i bodově dotáhnout na čtvrté Bulldogs, které o víkendu čeká duel s vedoucím Butchisem.

Oba týmy svá poslední utkání zvládly za 3 body. Gulliveři doma porazili Troopers poměrem 7:4, Budějovice pak dokázaly vykrást Kladno a odvézt si body za výhru 7:5. Velmi podobné jsou i statistiky obou týmů v soutěži, kde ve prospěch Gulls lehce hraje gólový rozdíl, Budějovice mají zase lepší přesilovku i oslabení. Bodoví lídři obou celků, tedy Václav Černoch s Dominikem Vlčkem, mají na kontě 33 kanadských bodů a jsou tak v TOP10 bodování celé soutěže.

Utkání pátého celku se šestým začíná na sportovní hale v Českých Budějovicích v neděli 8. ledna už ve 13:30.

Kde sledovat:
Video online přenos na webu TVcom.cz
Textový online přenos na webu Českého florbalu