Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Poprvé v novém roce doma. Gulls přivítají Kladno

V neděli 15. ledna to bude v roce 2023 poprvé, kdy se svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy představí na domácím hřišti. Soupeřem jim při tom bude Kladno, které na 9. pozici svádí tuhé boje o účast v playoff.

První utkání roku 2023 Gulliveři v Českých Budějovicích prohráli 4:8 a klesli tak na 6. místo právě na úkor celku z jihu Čech. I přesto však v brněnském táboře nemusí bít na poplach, alespoň prozatím. Neskučně vyrovnaná situace kolem 9.-12. místo, kde mají čtyři týmy stejný počet bodů, vybízí k pozornosti do posledních chvíle. Gulls na tyto týmy sice mají 9ti bodový polštář, do konce základní části však zbývá ještě 6 utkání a playoff Gulliveři ještě rozhodně jisté nemají.

Výrazný krok k němu mohou učinit proti Kladnu, které je oproti všem předsezónním předpokladům až deváté a místo superligových vyhlídek budou mít svěřenci Dušana Přívary co dělat, aby vůbec hrály vyřazovací zápasy. Důležitý dílčí krok k tomu udělali v posledním kole, když doma přehráli Plzeň 6:2 a týmu ze západu Čech se přiblížili na 3 body.

I přes postavení Kladna není jednoduché pasovat Gulls do role favoritů. Bohatě k tomu stačí pohled na soupisku Kanonýrů. Ti mají v kádru například Tomáše Chrousta nebo Martina Fruhbaera, tedy stálice superligové scény a vyhlášení útoku na postup se tak vlastně nelze divit.

V posledním vzájemném střetnutí to navíc bylo Kladno, kdo slavil zisk 3 bodů. Kanonýři na domácí palubovce vyhráli 5:4 a zopakovali na chlup stejný výsledek z ročníku 2021/22. Na VUT to však Gulliveři na Kladno umí. Nejprve jim zde v sezóně 2018/19 jako nováček vzali bod, v loňském ročníku už je pak porazili 4:2, přičemž se pokaždé jednalo o dech beroucí bitvu.

Jestli se to Gulls povede i v letošní sezóně můžete zjistit na vlastní kůži v neděli od 17 hodin.