Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulls se v derby postaví Aligátorům

Proti Plzni si svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy připsali první výhru kalendářního roku 2023 a udělali tak obrovský krok vstříc účasti v play-off. To si mohou definitivně zajistit v derby proti Aligators.

Ti se v prvoligové tabulce krčí na 14. příčce a vyřazovací boje se jich s největší pravděpodobností týkat nebudou. Poslední výhra Aligators se datuje až k 28. říjnu, kdy doma porazili Kladno 4:3. Od té doby dokázali získat pouze bod za prohru v prodloužení se Startem98 a na body získané začátkem sezóny pomalu sedl prach. Tým Patrik Procházky se navíc od začátku ledna musí obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče, Lukáše Gregra, který zamířil na hostování do Bulldogs Brno. Aligators se tak ve zbytku sezóny musí obejít bez něj.

Ztráty však hlásí i gulliverský tábor. Zápas proti Plzni byl posledním utkáním Václava Černocha v aktuálním ročníku, jehož zbytek stráví na studijním pobytu v zahraničí. Náplastí pro tým Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy může být alespoň návrat Jakuba Matuly a angažování Patrika Fabiána, který se pokusí nejproduktivnějšího hráče Gulls v sezóně nahradit.

Díky výhře nad Plzní však mohou být Gulliveři relativně v klidu. K zajištění účasti v play-off jim stačí Aligators porazit a velmi dobře rozehraná je i vidina přímého postupu do čtvrtfinále. V tomto případě drží Gulls šestibodový náskok na sedmou Letku, respektive sedmibodový na osmou Plzeň. Gullivery však ještě čekají souboje s Ústím a Butchis, tedy prvními dvěma celky soutěže, i proto mohou mít body proti Aligators v konečném účtování cenu zlata.

První vzájemný zápas obou celků moc krásy nepobral. Na konci října udolali Gulliveři Aligatory poměrem 2:1, přičemž celkový počet střel na bránu 14:13 je všeříkající.

Utkání 23. kola mezi Gulls a Aligators startuje v sobotu 28. ledna od 18 hodin ve sportovní hale v Křenovicích.

Video online přenos na webu TVcom.cz