Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři udolali Plzeň a poskočili na páté místo

V duelu šestého se sedmým se v neděli Gulliveři postavili nováčkovi z Plzně. Pět kol před koncem základní části tak šlo o důležité body a krok směrem do play-off. Úvod zápasu však provázely komplikace. Týmu Plzně vypověděl službu autobus a začátek utkání se tak posunul o dvě hodiny na 19 hodin.

Plzeňskému FbC měli svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy co vracet. Se západočeským celkem totiž utrpěli nejvyšší porážku ročníku, když mu koncem října podlehli 2:8. Tato vendeta se jim začala dařit už v první třetině. V té sice dlouho góly nepadaly, pak se však krátce po sobě trefili Matula se Suchomelem. Jenže stejně rychle, jak Gulls utekli na 2:0, dokázala Plzeň koncem třetiny vyrovnat. Nejprve se z křídla prosadil Zábran a posléze nahození stejného hráče usměrnil za Krupu Šebek. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

V prostřední části se, podobně jako v té první, na gól čekalo relativně dlouho. Do utkání místo toho vstupovaly emoce a místy to byl víc boj, než florbal. Z této vřavy vystoupil Tomáš Foret, který i se štěstím usměrnil nahození Jana Zbořila a Gulls opět vedli. Do konce třetiny navíc domácí dostali výhodu dvou přesilovek, které však zůstaly nevyužity a Plzeň jen potvrdila, že nejlepší čísla v oslabení v rámci celé soutěže nedrží náhodou. Po 40 minutách tudíž platil stav 3:2 pro domácí hráče.

Na góly skoupá byla i poslední třetina, byť krátce po jejím startu poslal Gullivery do dvoubrankového trháku Václav Černoch, který překvapil plzeňského Krále střelou na bližší zeď. Na stavu 4:2 nic nezměnila ani přesilovka, kterou Plzeň hrála po faulu Novotného. Matyáš Krupa držel domácí akcie, které byly s blížícím se závěrem vyšší a vyšší. Hosté se dočkali až půl minuty před koncem, kdy se ranou z dálky prosadil Horažďovský. Už však bylo pozdě a domácí tým si závěr pohlídal.

Gulliveři si tak připsali první vítězství v roce 2023, když porazili Plzeň poměrem 4:3. Udělali tak veledůležitý krok k zajištění play-off, kdy jim k absolutní jistotě stačí jedno vítězství. Zároveň se vzhledem k ostatním výsledkům posunuli na páté místo, o skóre před České Budějovice, které podlehli Ústí. Další utkání čeká Gulls příští víkend na půdě posledních Aligators.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbC Plzeň 4:3
branky: 
14. Jakub Matula, 15. Jiří Suchomel, 31. Tomáš Foret, 43. Václav Černoch – 19. Václav Zábran, 20. Matěj Šebek, 60. Ondřej Horažďovský; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 – Jan Král 19; po třetinách: 2:2, 1:0, 1:1;