Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři podlehli Kladnu v prodloužení

Utkání 21. kola 1. ligy mužů proti sobě postavilo Gullivery s Kladnem a nabídlo přetahovanou až do samého konce, když zápas dospěl do prodloužení.

Ambiciózní Kladno se před utkáním s Gullivery nacházelo až na 9. příčce a v našlapané spodní části tabulky bude mít co dělat, aby vůbec proniklo do playoff. O to větší motivaci svěřenci Dušana Přívary proti Gulls měli. Domácí zase chtěli odčinit prohru 4:8 z Českých Budějovic.

První gól klání si však připsalo Kladno, kdy se ujala střela Dominika Prudila. Nebyly to zrovna gólové hody, když se na další gól čekalo až do 19. minuty. V té si vzal slovo domácí kapitán Adam Bouška a krásnou individuální akcí dokázal vyrovnat. Stav 1:1 platil i při odchodu do kabin.

Svůj první start po návratu ze zahraničí si v domácím dresu připsal Jakub Matula. Že góly střílet nezapomněl, ukázal už ve 23. minutě, kdy mu stačilo se dobře postavit a nasměrovat Dokládalův střílený pas až do brány. Jenže ve 30. minutě Kladno srovnalo zásluhou Krejčího a začínalo se takříkajíc od nuly. Ve 35. minutě však vytáhl z rukávu parádní kousek Arnošt Nechvátal, který svůj výlet vpřed zakončil nechytatelnou bombou a Gulls vedli 3:2.

Krátce po přestávce navíc domácí výhodu navýšil ukrytou střelou Václav Černoch a všechno vypadlo krásně. Jenže pak si domácí tým vybral dvouminutovku hrůzy. Kanonýři zásluhou Chrousta, Ševčíka a Louvara otočili stav během minuty a půl na 5:4 v jejich prospěch. Domácí to naštěstí nepoložilo, naopak. Ve vyrovnání měl prsty opět Arnošt Nechvátal. Ten našel před brankou Jiřího Suchomela, který dokázal vyrovnat na 5:5. Jenže 2 minuty a 20 sekund před koncem dokázal přesilovku využít svým druhým zásahem hostující Louvar a Gulls museli opět dotahovat.
V závěrečném náporu zatlačili domácí Kladno a nakonec se dokázali probít k vyrovnání, když nová akvizice domácích, Patrik Fabián, našel krosem Jakuba Matulu a ten dorovnal na 6:6.

Po 60 minutách se tak šlo do prodloužení, které rozsekl individuální akcí hned půl minuty po jeho začátku Jakub Bohuslávek a přisoudil tak Kladnu bod navíc.

Gulls prohráli i druhý duel roku 2023 a příští víkend proti Plzni musí nutně bodovat, pokud chtějí myslet na umístění v TOP6 po základní části a tedy přímo postoupit do čtvrtfinále.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Kanonýři Kladno 6:7p
branky: 
19. Adam Bouška, 23. Jakub Matula, 35. Arnošt Nechvátal, 43. Václav Černoch, 52. Jiří Suchomel, 59. Jakub Matula – 9. Dominik Prudil, 30. Martin Krejčí, 46. Tomáš Chroust, 47. Ľuboš Šefčík, 48. Jan Louvar, 58. Jan Louvar, 61. Jakub Bohuslávek; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 11 – Šimon Melega 17; po třetinách: 1:1, 2:1, 3:4, 0:1;