Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři nestačili na České Budějovice a prohráli 4:8

Gulliveři se v neděli 8. ledna vydali do Českých Budějovic, kde je proti Štírům čekal přímý souboj o 5. místo v tabulce 1. ligy. Gulls navíc chtěli Budějovicím oplatit domácí porážku z poloviny října, kdy prohráli 2:4.

K tomuto cíli měli po prvních dvaceti minutách blíž. Nejdříve využili domácího zaváhání Nechvátal s Foretem, když dostali míček na Jiřího Suchomela, který neměl těžkou práci. Stejný hráč navíc chvíli před přestávkou využil krásné přihrávky Václava Černocha v přesilovce a po 20 minutách vedli Gulls 2:0.

Jenže už po 5 minutách druhé třetiny se začínalo od nuly. Domácí Štíři dvakrát využili zaváhání Gulls v rozehrávce a stav utkání byl rázem 2:2. Vedení si hosté nicméně vzali zpět, když ve 33. minutě nabil v odloženém vyloučení Černoch na střed Konrádovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Aktivnější domácí se dalšího vyrovnání dočkali ve 38. minutě, když se dělovkou od mantinelu dokázal prosadit Patrik Holý. Za vyrovnaného stavu se však do přestávky nešlo. 7 sekund před koncem třetiny se vpřed vydal Alex Dokládal a střelou na zadní tyč poslal Gullivery potřetí do vedení.

Třetí třetina však Gulls nevyšla. Nejdříve v čase 44:07 vyrovnal na 4:4 domácí Sirotek, načež o necelé dvě minuty později poslal Budějovice poprvé do vedení Vlček, nejproduktivnější hráč domácího výběru. Když pak v 53. minutě přidal další gól Štírů opět Sirotek, bylo s hosty zle. Nic na tom nezměnila ani závěrečná hra v šesti, ve která Gulliveři navíc dvakrát inkasovali.

Gulliveři tak v Budějovicích prohráli 4:8 a spadli na 6. místo na úkor právě týmu z jihu Čech. Další utkání čeká brněnský tým v neděli 15. ledna na domácím hřišti proti Kladnu.

FBC Štíři Č. Budějovice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:4
branky: 
22. Dominik Vlček, 25. Michal Matějček, 38. Patrik Holý, 45. Matyáš Sirotek, 46. Dominik Vlček, 53. Matyáš Sirotek, 59. Matyáš Sirotek, 60. Matyáš Kouba – 10. Jiří Suchomel, 20. Jiří Suchomel, 33. Michal Konrád, 40. Alex Dokládal; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 258; zásahy brankářů: Martin Hanousek 12 – Matyáš Krupa 23; po třetinách: 0:2, 3:2, 5:0;