Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Elévové přivezli z Prague Floorball Cup bronz

První „letní“ turnaj roku 2022 skončil. O víkendu 6.-8. května se v Praze konal z ledna přeložený Prague Floorball Cup, na nějž Gulls vyslali celkem 5 týmů.

Nejmladším týmem v Praze byla přípravka, která hrála v kategorii pod označením Mini, tedy systémem 3+1, jejíž kompletní dění náleželo sportovnímu centru v Hostivaři. V základní skupině naši nejmenší nejprve zaznamenali dvě vysoká vítězství nad Spartou a Black Angels, načež ji zakončili porážkou s Třebíčí. Ještě v sobotu je pak čekalo první utkání osmifinálové skupiny proti Gorilám z Plzně, kterým podlehli 4:6.
S nedělním ránem osmifinálové boje pokračovaly dalšími 3 zápasy. Remíza s Krnovem, výhra nad Jesenicí a prohra s Mladou Boleslaví v konečném účtování znamenaly konec cesty Gulliverů v kategorii přípravka. Sedm zápasů za dva dny s novými soupeři jsou však pro hráče přípravky skvělou zkušeností do budoucna.

Elévové v kategorii B11 už hráli systémem 5+1 a všechna utkání hráli ve sportovním centru Braník na břehu Vltavy. Do turnaje vstoupili svěřenci tria Pollak-Havlíček-Krejčí bez studu a po pátečních zápasech a výhrách nad Vítkovicemi i Bratislavou usínali s 6 body na polštáři. Stoprocentní bilanci si pak Gulls podrželi i v sobotu, kdy dokázali skolit Bohemians i Slavii Plzeň a svoji skupinu vyhráli bez ztráty jediného bodu. To mimo jiné znamenalo přímý postup do čtvrtfinále, kde je při nedělním dopoledni čekala pražská Sparta. Ta připravila Gulliverům doposud nejvyrovnanější partii, po jejímž účtování to však byli mladíci z Brna, kdo mohl oslavovat postup mezi 4 nejlepší celky turnaje. V semifinále narazili Gulls na celek Šternberka a opět se servírovalo vyrovnané menu, tentokrát však se smutným koncem pro naše hráče a hráčky v gulliverských barvách. Po prohře 3:4 se sen o finále rozplynul, nicméně i houpající se bronzové medaile zaslouží obrovskou gratulaci!

Na rozdíl od přípravky i elévů nevstoupili do turnaje mladší žáci, nad jejichž síly byli v pátek Panthers Praha. Stejným poměrem, tedy 1:2, podlehli svěřenci Ondřeje Havlíčka v sobotu dopoledne i Mladé Boleslavi a Gulls tak po dvou prohrál směřovali do playoff B, na čemž nic nezměnilo ani vítězství 6:0 nad slovenským Šamorínem.
Vyřazovací boje pavouka B započaly v neděli a Gulls v nich postupně vyřadili Krnov, České Budějovice i staré známé brněnské Gepardy a díky tomuto maratonu, který se v ten den v Praze opravdu běžel, došli až do finále playoff B, kde změřili síly s Black Angels. Až tady, těsně pod vrcholem nižšího pohoří, kterým by se playoff B dalo nazvat, skončil gulliverský výstup. Pavouka B ovládli po výhře 3:1 hráči Black Angels.

Starší žáci vstoupili do PFC zápasem s pražskou Spartou, která však souběžně bojovala i na MČR starších žáků (které nakonec i vyhrála) a tak se pražský výběr logicky nepředstavil v „plné polní.“ I to přispělo k tomu, že 3 body brali Gulls, pro které to byl výhrou 5:1 první a poslední zápas pátečního programu. Ten sobotní začal dost podobně. Zápolení s Krnovem, výsledek 6:0 a po něm další čisté konto a 4 góly v sítí SK Dvojka. Po základní skupině tak měli Gulls na kontě 100% bodů a skóre 15:1, což hovoří za vše.
Pro osmifinále naservíroval los playoff svěřencům Michala Házyho a Jiřího Bořeckého soupeře v podobě pražského SKV, které Gulls porazili poměrem 7:3 a čekal je, jak by řekl Robert Záruba, zápas o úspěch či neúspěch turnaje, tedy čtvrtfinále. V něm se Gulliveři střetli s dalším pražským týmem, Chodovem. Ten už byl bohužel nad jejich síly a po prohře 1:5 pouť starších žáků turnajem skončila.

Nejstarší kategorií na Prague Floorball Cup byli dorostenci, ve které měli svůj tým i Gulliveři. Svěřenci Jana Menšíka chtěli navázat na povedené výkony na MČR, což se jim minimálně výsledkově dařilo již od počátku. Páteční výhra 1:0 nad Black Angels by potěšila hlavně příznivce poctivé defenzívy, nicméně 3 body je to hlavní, co se počítá. Sobotními výhrami 2:0 nad Mostem a 4:0 nad Přerovem pak Gulls uzavřeli svoji základní skupinu.
Osmifinálový los je posléze poslal proti kladenským Kanonýrům. Ani proti nim nedostala gulliverská parta gól, Kladnu nadělala „bůra“ a výhrou 5:0 postoupila mezi 8 nejlepších. V této fázi turnaje na ně čekala pražská Bohemka, další účastník dubnového MČR v Ostravě. Ta Gulliverům dokázala jako první tým na turnaji vstřelit gól. Bohužel pro Gulls nezůstalo u jednoho, prohra 1:5 znamenala, stejně jako pro starší žáky, konec ve čtvrtfinále.

Závěrem se patří poděkovat všem hráčům a trenérům za vzornou reprezentaci klubu a rodičům za podporu během celého turnaje, ať už přímo na místě, nebo na dálku.

Foto: Prague Floorball Cup