Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři přešli přes Znojmo a jsou na MČR dorostenců

Dorostenci zůstávali jako poslední z gulliverských elitních družstev v osudí florbalových bojů již pomalu končící sezóny 21/22 a v sobotu je čekal boj o postup mezi nejlepších 8 týmů republiky. V rámci osmifinálového dvojutkání se vydali na půdu jihomoravského Znojma.

Byli to svěřenci Jana Menšíka, kteří vykročili za postupem pravou nohou. V prvním utkání si postupně vypracovali náskok až 5:0 a soupeř z kraje vína už stihl jen korigovat na konečných 1:5, což Gulls stavělo do výborné pozice.

O tu se ovšem připravili už během prvních 15 minut druhého utkání série, kterou Znojmo opanovalo jasně 4:0 a slovy klasika se začínalo od nuly. K postupu se pak přiblížilo Znojmo, když zkraje druhé části využilo přesilovku a uteklo Gulliverům už na 5:0. Ti však opláceli stejnou mincí a dvě využité početní výhody znamenaly snížení na 2:5 a nejednou to byli oni, kdo držel postup ve svých rukou.

Ještě větší klid na jejich florbalky přistál 3 minuty po začátku posledního dějství, když na 3:5 snížil Marek Mitáš. Znojmo posléze sice opět zvýšilo na rozdíl 3 branek, nicméně z této hroudy už Eiffelovka nevyrostla a Gulliveři ve vypjatém závěru dokázali svůj polštář z prvního utkání uhájit. V součtu tak Znojmo porazili poměrem 8:7 a zajistili si místenku na finálový turnaj MČR, kde se představí 8 nejlepších týmů republiky a na němž se Gulls představí poprvé od roku 2013, kdy tým vedený Jiřím Bořeckým skončil smolně čtvrtý.