Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Příběh nekončí! Gulls porazili Znojmo 6:5

Před reálnou možností konce sezóny stáli v sobotu Gulliveři, když se čtvrtfinálová série 1. ligy za stavu 2:0 přestěhovala do Brna, kde se první utkání hrálo v domácím prostředí VUT.

První třetina se nesla v duchu šachové partie, u které si člověk stihne i vyprat. V této takticky svázané pasáži se nedělo v podstatě nic, což rozsekl až 2 sekundy před pauzou na třetí pokus Matula a Gulls po 20 minutách vedli 1:0.

Druhá třetina už přinesla trochu lepší podívanou, kdy přibyli šance na obou stranách. Ty však zůstávaly neproměněny a prvním, kdo toto neproměňování prolomil, byl až ve 28. minutě Adam Bouška, když využití hostujícího Hándla v bráně využil Matula, který posunul na prvně jmenovaného, pro kterého už skórování nebyl těžký nadlidský úkol. Když o chvíli později zvýšil na 3:0 krásnou dalekonosnou ránou Dokládal, muselo Znojmo reagovat oddechovým čase a výměnou golmana. To se ukázalo jako dobrý tah. Hosté bleskově snížili na 1:3 a byli zpět v zápase, o chvíli později už to bylo 3:2. Klid vliv domácí do žil Michal Šmíd, který se krásnou ranou konečně dočkal svého gólu, kterému už byl mnohokrát tak blízko. Těsně před pauzou však opět snížil Mašek, který zkompletoval hattrick a po 40 minutách to bylo jen o gól.

První polovina poslední části byla vyloženě čekáním na gól. Ten dali v 50. minutě Gulliveři, když rychle rozehrál Videman a Ulman propálil Bauera. V tu chvíli začal obrovský znojemský tlak, který vyvrcholil gólem a dalším snížením Kuchariče v 53. minutě. A horko bylo dál. V 55. minutě se pak Znojmo dočkalo možnosti nájezdu, který vznikl paradoxně z brejku. Na trestné střílení se do brány postavil Adam Lysák, kterého však Jiří Šrámek překonal a srovnal na 5:5. V tu chvíli už to vypadalo na prodloužení, což bylo na hřišti znát a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Tu udělalo 70 sekund před koncem Znojmo, a byla to chyba kolosálních rozměrů, kdy si obránci dávali přednost tak dlouho, až namazali Václavu Černochovi, který poslal Gulls do vedení. Znojmo okamžitě zahájilo obléhání hrou nbez gólmana, ale nedokázalo se dostat ke střele na bránu, a tak se Adam Bouška rozhodl, že jim pomůže. Rozehrávku z vlasního rohu nasměroval jen na hůl hostujícího forvarda a celou situaci hasil rukou Radek Novotný, po jehož počínání bylo nařízeno další trestného střílení. Na druhý pokus však Adam Lysák Jiřího Šrámka vychytal, Gulls už náskok uhájili a snížili sérii na 1:2.

Čtvrté utkání se hraje už v neděli od 17 hodin na staré hale MSH Vodova!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:5
branky: 
20. Jakub Matula, 28. Adam Bouška, 31. Alex Dokládal, 34. Michal Šmíd, 50. Martin Ulman, 59. Václav Černoch – 31. Petr Mašek, 33. Petr Mašek, 39. Petr Mašek, 53. Tomáš Kucharič, 58. Jiří Šrámek; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 116; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 11, Adam Lysák 0, Matyáš Krupa -3, Adam Lysák 0, Matyáš Krupa -1 – Jan Hándl 6, Lukáš Bauer 8; po třetinách: 1:0, 3:3, 2:2;