Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Konec sezóny. Gulliveři ve čtvrtfinále nestačili na Znojmo

Po vítězství ve 3. utkání série poměrem 6:5 ležela před Gullivery příležitost srovnat čtvrtfinálovou sérii proti Znojmu na 2:2 a poslat ji do rozhodujícího pátého duelu. Tyto vyhlídky se měly naplnit v prostředí staré haly MSH Vodova.

Začátek utkání ovšem Gullivery zastihl v přesně opačném rozmaru, než že by snad chtěli pomýšlet na další vítězství. Chyba v rozehrávce střídala chybu a Gulls mohli děkovat všem svatým, že po chvíli neprohrávali 0:3, jelikož všechny obrovské šance Znojma skončili buď vedle, nebo na Matyáši Krupovi. Sportovní nespravedlnost pro Znojmo se dočepovala v 6. minutě, kdy ze skrumáže vytáhl míček Matula a prostřelil Bauera. Hosty vrátila do hry přesilovka v 10. minutě, kterou Kriš využil víc než suverénně. Po sérii nevyužitých šancí na obou stranách se na další gól čekalo do 19. minuty, kdy jeden z hostí ustál ztrojení a vzniklá početní převaha vedla až ke gólu Šrámka. Půl minuty před sirénou pak stejný hráč musel usednout za katr trestné lavice a Gulls dostali výhodu přesilovky. Tu využili 2 sekundy před koncem třetiny, když Bouškův nához nazdařbůh dostal za Bauera Suchomel a vyrovnal.

Druhá třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, ve kterém už Gulliveři netropili tolik chyb, přesto bylo na první pohled zřejmé, že parkety nejsou jejich nejlepší kamarád. Své by o tom mohl povídat Martin Ulman, kterému prostě nebylo souzeno poslat míček až za Bauera. Byli to tak Znojemští, kteří dali první gól třetiny. Novák vyhrál souboj v rohu, poslal míček před bránu na Číhala a ten i s nechtěnou pomocí Pollaka dostal míček za Krupu. O 3 minuty později pak krásnou ranou zvýšil Blažek a Znojmo rázem vedlo o dva góly. Stav 2:4 vydržel až do přestávky a Gulls byli 20 minut od konce sezóny.

Dvoubrankové manko vydrželo i po obrovských šancích Znojma zkraje třetiny, které však pochytal Matyáš Krupa. K němu přiložil do ohně domácí Tomáš Foret, který z nulového úhlu poslal míček do Bauera, od něhož balonek doputoval až za čáru a Gulliverům už chyběl jen gól. Pokračovalo však ofenzivní trápení, které Gulls provázelo celý zápas a navíc na druhé straně poslal ztrojený Šrámek volnému Procházkovi, který vrátil Znojmu dvoubrankové vedení. O 3 minuty bylo ještě hůř, když hosté využili i svoji druhou přesilovku utkání. Za stavu 3:6 dospěl zápas až do chvíle domácího time outu a následné hry v šesti bez brankáře, ze které je však dvakrát ztrestal hostující Novák. Dva slepené góly Jiřího Suchomela tak byly pouhou náplastí a korekcí skóre, která však nemohla odvrátit prohru a tím pádem i konec sezóny.

Je to však konec se vztyčenou hlavou a jak řekl Jiří Bořecký v pozápasovém rozhovoru, Gulls se rozhodně nemají za co stydět.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:8
branky: 
6. Jakub Matula, 20. Jiří Suchomel, 48. Tomáš Foret, 60. Jiří Suchomel, 60. Jiří Suchomel – 10. Jozef Kriš, 19. Petr Mašek, 33. Petr Číhal, 36. Štěpán Blažek, 51. Vojtěch Procházka, 54. Petr Mašek, 57. Jan Novák, 59. Jan Novák; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 134; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 19, Adam Lysák 1, Matyáš Krupa -6 – Lukáš Bauer 19; po třetinách: 2:2, 0:2, 3:4;