Gullivers

Tréninky všech mládežnických kategorií (kromě dorostenců A) jsou v období velikonočních prázdnin (14.-18.4.2022) zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Dorostence čeká boj o postup na MČR

Mezi dorostenci a finálovými boji MČR stojí už jen jediná překážka, a to osmifinálové dvojutkání proti Znojmu, které se odehraje následující víkend.

Na finálový turnaj Mistrovství České republiky postupuje 8 nejlepších dorosteneckých týmů republiky a Gulls by se na něm představili poprvé od roku 2013, kdy skončil tým Jiřího Bořeckého v Praze smolně čtvrtý. Jeho součástí byl tehdy i Jan Menšík, který nyní vede dorostence jako hlavní trenér. Pro postup mezi nejlepších 8 celků však musí Gulliveři přejít osmifinále.

V tom se jim na odpor postaví Znojmo, které bude mít výhodu domácího prostředí. S výběrem z jihu Moravy mají Gulls vyrovnanou bilanci 2 výher a stejného počtu proher. Čekat se tak rozhodně nedá nijak jednoznačný průběh, spíš naopak. Poslední vzájemné měření sil se datuje k 26. únoru, kdy Gulls zvítězili poměrem 7:4.

Osmifinálová série se opět hraje systémem na dvě utkání, ze které postupuje tým s lepším výsledným skóre. Jedná se tak o způsob selekce podobný například fotbalové Lize mistrů. Ve Znojmě se bude hrát v sobotu 2. dubna. První utkání v 16 hodin, druhé pak od 19:30.