Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Základní část je minulostí, Gulls čeká playoff

O víkendu skončila základní část 1. ligy pro sezónu 2021/22. Předně se tak nejspíše ulevilo všem, kteří se kolem florbalu pohybují. Nikdo si nepřál loňský scénář, kdy se ze sezóny stihlo odehrát 7 kol a najednou na florbal, sport i život obecně padl šedý závoj.

Spokojení mohou být i samotní Gulliveři, kteří svoji třetí sezónu v 1. lize zakončili na 7. příčce tabulky a už mohou vyhlížet playoff. V něm Gulls čeká osmifinálová série na dvě vítězné utkání proti severomoravské Letce, která proběhne již následující víkend. K představení této série se však dostaneme v týdnu, nyní si pojďme lehce zrekapitulovat základní část.

V té Gulliveři zapsali 12 vítězství a 14 proher, přičemž negativita této bilance je dána především nezdařeným koncem základní části, který se Gulls, ruku na srdce, opravu moc nevydařil a sedmou příčku udrželi jen díky přízni ostatních výsledků. Nicméně to nic nemění na tom, že je pro svěřence Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy 7. příčka možná lehce nadplán, který musí brát všema deseti. Na šestý Chomutov ztratili Gulls propastných 14 bodů, přičemž to byl právě celek ze severu Čech, se kterým nedokázali Gulls hrát ani v jednom ze dvou vzájemných měření vyrovnanou partii. Dívat se vzhůru by tak mohlo působit lehce bláhově.

V základní části se Gulliveři mohlo spolehnout na domácí prostředí, kde krom tragédie proti Petrovicím defacto žádné body neztratili a ještě o ně dokázali obrat favority soutěže, ať už Kladno nebo Bulldoky. Domácí prostředí je bohužel faktor, na který se Gulls v playoff nebudou moct spolehnout, hrát se totiž bude na MSH Vodova.

Další velmi významnou proměnnou byl pro Brňany jejich první útok, který dohromady nastřádal 148 kanadských bodů a dva jeho členové, Václav Černoch a Jakub Matula, jsou v úplné špici bodování celé soutěže. Václav Černoch má konkrétně 62 bodů, Jakub Matula 52. Víc, než celý druhý blok dohromady.

V bráně se v průběhu sezóny točili Matyáš Krupa s Danielem Chrástem, svůj debut si pak připsali junioři Adam Lysák a Daniel Hampl, přičemž druhý jmenovaný se v zápase proti Chomutovu postavil do brány na celé utkání. Nejvíc v permanenci byl gulliverský „Melman“ Matyáš Krupa, kterému ve statistikách celé soutěže patří 3. místo!

O všechny tyto faktory se budou muset Gulls opřít, pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále. Osmifinálová série proti Letce začíná už v sobotu 19. února.