Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Velké trápení. Gulls podlehli v nájezdech Petrovicím

Posledním domácím utkáním pro Gullivery mělo být střetnutí s Petrovicemi v rámci 25. kola 1. ligy. Soupeř ze severu Moravy měl již jistou účast v play-down, nicméně oběma týmům šlo o upevnění svých pozic a zajištění co nejlepšího výchozího postavení před boji v play-off, respektive play-down.

Oproti minulému týdnu byli Gulls v plné sestavě a papírově to tak měli být oni, kdo měl tahat pilku. Jenže nějaká závratná herní převaha se nekonala a gólové šance se střídaly na obou stranách. Dlouhou dobu však zůstávaly nevyužity a skóre po první třetině bylo 0:0.

VUT rozhodně nepřihlíželo pohlednému utkání, na jehož průběh by se do ochozů daly nalákat davy. V tomto šedém oparu nicoty nadále vynikali brankáři, kteří stále drželi čisté konto. Změnila to až domácí přesilovka ve 33. minutě, kdy Černoch hezky našel Matulu a ten vstřelil 1. gól utkání. Hosté však s odpovědí nečekali moc dlouho. Už o 3 minuty později vyrovnal svojí schovanou střelou Brunowski a i po 40 minutách byl stav utkání vyrovnaný.

Ze začátku 3. třetiny to konečně vypadalo na procitnutí domácích. Nejdříve ve 43. minutě poslal Gulls do vedení krásnou ranou Michal Konrád, který tak skóroval i ve svém druhém domácím vystoupení, následně hned po buly zvýšil už na 3:1 Černoch. V tu chvíli to vypadalo, že Petrovice odjedou s nášupem, nicméně další šance Gulls hosté ustáli a naopak po katastrofálním zaváhání domácího Nechvátala ve 48. minutě snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí srážela totální nepřesnost a neproměňování šancí. Velké oživení do domácí hry sice ve 3. třetině přinesl juniorský útok ve složení Konrád-Kouřil-Kadlec, který byl nejlepší na hřišti, ale ani ten nezabránila petrovickému vyrovnání z 57. minuty, které přišlo paradoxně z protiútoku.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které toho stejně, jako nastavený čas o týden zpátky proti Jaroměři, moc nepřineslo. Následovaly tak nájezdy, které ve 4. sérii rozsekl hostující Flašar. Gulliveři tak zapsali pouhý bod za prohru po nájezdech.

Díky ostatním výsledkům i to však nakonec Gulliverům stačí na 7. místo, které již kolo před koncem základní části nemohou ztratit. V osmifinále play-off tak Gulls vyzvou severomoravskou Letku.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Z.F.K. Petrovice 3:4pn
branky: 
33. Jakub Matula, 43. Michal Konrád, 43. Václav Černoch – 36. Marek Brunowski, 48. Petr Horák, 57. Petr Kašpar, N Daniel Flašar; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 20 – Petr Maláč 33; po třetinách: 0:0, 1:1, 2:2, 0:0;