Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Vedení v sérii! Gulliveři rozhodli v prodloužení

První osmifinálové utkání mezi Gullivery a severomoravskou Letkou přineslo podle očekávání tuhý boj, který nakonec došel až nad rámec 60 minut, pojďme ovšem postupně.

Od začátku bylo jasné, že se nebude opakovat lednová nadílka, když Gulls srazili Letku poměrem 10:0, nicméně to byli právě oni, kdo byl v první třetině aktivnějším týmem. Ze série šancí a nadějných protiútoků to byl však až v 9. minutě David Novák, který do brány dostal odraženou střelu Jiřího Suchomela a Gulls vedli. Třetí formace domácích hrála výborný zápas a v první třetině byla nejlepší na hřišti, další gól však ona, ani nikdo jiný nepřidal a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Z vysokého tempa první třetiny pak oba týmy slevily a začaly taktické šachy s nasazováním formací, které však nepřinesli takřka nic a když už přeci jen zapršelo, vytáhli oba golmani deštník a změnu skóre nepřipustili. Nic na tom nezměnila ani hostující přesilovka koncem třetiny, byť v tu chvíli bylo kolem Krupy už pořádně horko. Gól však nepadl a po 40 minutách byl stav 1:0.

Na Gulliverech bylo vidět, že jim neznámé prostředí MSH Vodova a její parkety ne úplně svědčí. Živým důkazem toho byl Martin Ulman který po přestávce neproměnil ani ty největší loženky a stav byl stále 1:0. Toužený klid na hokejky donesl domácím ve 47. minutě Matula, který utekl a tváří v tvář brankáři Letky sladkou vůní gólu nepohrdl. O minutu později byl však vyloučen Václav Černoch, který hasil při návratu a Letka dostala výhodu druhé přesilovky, kterou dorážkou z bezprostřední blízkosti využil Kahánek a klid se nekonal. To i proto, že hned poté netrefil Černoch zcela odkrytou bránu a tak logicky musel přijít trest. V 53 minutě se balonek přes šíři hřiště dostal k Westovi, který dostal míček za marně skákajícího Krupu a srovnal. Od té chvíle se zase víc taktizovalo, než hrálo, nicméně s ubývajícím časem to začali být Gulliveři, kteří tahali pilku, jenže ani jeden z jejich slibných pokusů v bráně neskončil a muselo se jít do prodloužení, které se v playoff hraje 5 na 5.

To samozřejmě začalo velmi opatrně z obou stran, ale po necelých 2 minutách se Gulliverům konečně povedlo to, co před koncem 60 mnut ne. Matula z brejku nadvakrát dostal míček na Boušku, který už neměl příliš těžkou práci a první bod série tak zůstal v Brně!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Letka Toman Finance Group 3:2p
branky: 
9. David Novák, 47. Jakub Matula, 62. Adam Bouška – 50. Radim Kahánek, 53. Petr West; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 154; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 14 – Tomáš Petr 21; po třetinách: 1:0, 0:0, 1:2, 1:0;

Druhé utkání série se hraje již dnes na ostravské Dubině a Gulliveři v něm mají matchball na postup do čtvrtfinále. Utkání můžete sledovat online.
Psaný online přenos zde.
Video online přenos zde.