Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

MSH Vodova. Gulliveři odehrají osmifinále v azylu

Kromě příjemných starostí přineslo do tábora Gulliverů playoff i starosti opačného rázu. Gulls se totiž v playoff budou muset obejít bez svého domácího prostředí haly na VUT, jelikož tato hala nesplňuje požadavky Českého florbalu pro pořádání vyřazovacích bojů. Osmifinále proti Letce se tak odehraje na nedaleké MSH Vodova.

Komplex dvou hal v brněnském Králově Poli na rozdíl od VUT kritéria Českého florbalu splňuje. V létě se právě tady konalo juniorské MS, které nakonec opanoval český výběr. Gulliveři proti Letce zamíří do starší z obou arén, kde to pro ně není zas taková neznámá. Do sezóny 2012/13 hrál A-tým svá domácí utkání právě zde. To však logicky z aktuálního kádru pamatuje jen trenér Jiří Bořecký.

Stará hala na Vodove disponuje kapacitou 1000 diváků a jak je již zmíněno výše, pamatuje juniorské MS, televizní florbalová utkání, či až šíleně vypadající úbory volejbalistů z dob totalitního režimu. Dostupná je podobně jako hala VUT, tedy tramvají č. 12 z centra Brna, využít lze i trolejbus 32. V případě cesty autem pak lze využít buď parkoviště před vchodem do areálu u veřejného kluziště, nebo druhé parkoviště ze strany konečné trolejbusu.

Na domácí prostředí se však nebude moct spolehnout ani Letka, která byla nucena vyhledat azyl v ostravské hale Dubina, kam se osmifinálová série přesune v neděli. Tato hala je domovem florbalistů a florbalistek Vítkovic.

O vynuceném azylu, který musely oba týmy vyhledat, jsme mluvili i v poslední epizodě našeho podcastu, jejímž hostem byl Jiří Bořecký.