Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Čtvrtfinále je tady! Gulliveři začínají ve Znojmě

Týden po odehrání osmifinále proti Letce je tu souboj nejlepších osmi celků 1. ligy, začíná čtvrtfinále!

V něm si Gullivery vybral celek Znojma, který lze považovat za největší překvapení sezóny, když tým trenéra Jana Šťastníka v základní části skončil druhý a stal se z něj jeden z největších aspirantů na postup do nejvyšší soutěže.

To Gulliveři takové ambice rozhodně nemají. Svěřenci trenérského tandemu Bořecký-Carda si naopak postupem mezi nejlepších 8 celků splnili svůj cíl před playoff a nyní již mohou jen překvapit. Na tom se shodli i Václav Černoch s Ondřejem Bílkem, kteří byli hosty poslední epizody našeho podcastu, kde se jak sérii s Letkou, tak se Znojmem věnovali.

Tým ze samotného jihu Moravy v celkovém měření nestačil v rámci druhé nejvyšší soutěže pouze na Ústí, za kterým v tabulce zaostal o 3 body. I to je však pro Znojmo skvělý výsledek, o kterém se mu před sezónou možná ani nesnilo. Tak vysoké postavení v tabulce je ovšem zcela zasloužené, když Jihomoravané dokázali podávat velmi vyrovnané a stabilní výkony a od podzimu až do konce ledna drželi šňůru 14 výher v řadě. Bodově Znojmo táhl Jiří Šrámek, který se jeho kádru vrátil po více jak 10 letech z vod nižších pražských soutěží a rovnou nasbíral 71 kanadských bodů, se kterými opanoval kanadské bodování. Mezi golmany se pak Znojmo mohlo i díky skvělé defenzivě spolehnout na Lukáše Bauera, který pro změnu opanoval statistiky mezi strážci svatyně.

Na samotných výšinách statistik měli po základní části své koně i Gulliveři. Václav Černoch nasbíral 62 bodů a v bodování skončil na 3. příčce, Jakub Matula nastřádal o 6 bodů méně a v konečném účtování obsadil 6. příčku. Mezi golmany pak s úspěšností k 84% obsadil 3. příčku Matyáš Krupa.

V základní části Gulls se Znojmem v obou případech prohráli a pokaždé to bylo poměrem 4:6. Znojmo navíc ani jednou neprohrávalo a i proto nečeká ve čtvrtfinále Gullivery pranic jednoduchého. I slovy Václava Černocha z našeho podcastu mohou Gulls jen překvapit.

Série začíná dvěma zápasy na znojemské sportovní hale. V sobotu se hraje od 18 hodin, v neděli pak o hodinu dříve. Obě utkání je samozřejmě možné sledovat online.

Sobota 26.2. 18:00
Psaný online přenos zde.
Video online přenos zde.

Neděle 27.2. 17:00
Psaný online přenos zde.
Video online přenos zde.