Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Senzace! Gulliveři vyloupili Karlovy Vary

„Pod dubem, za dubem, tam si na ně počíháme. Pod dubem, za dubem, tam je oškubem!“ Jestli zněl tento popěvek cestou na severozápad Čech namísto Vánoční sice nevíme, ale k 21. kolu 1. ligy jeli Gulls dobře naladěni výhrou 10:0 nad Letkou, vidinou čtvrté výhry v řadě a Karlovým Varům, které hlasitě pomýšlejí na postup do Superligy rozhodně nehodlali nechat kapsu plnou.

To se začalo dít už 28 sekund po startu utkání. Matula našel zpoza brány Černocha, který nadvakrát se štěstím překonal Váradiho a gulliverské vřídlo vřelo. Následně Gulls nevyužili přesilovku, posléze však sami oslabení ubránili a v 9. minutě zvýšil na 2:0 gulliverský šikula David Novák. Když pak Matyáš Krupa v bráně hostů odolal trestnému střílení domácího Strachoty, odcházelo se po 20 minutách do šaten za stavu 2:0.

Po 3 minutách 2. části už to bylo o 3 góly! Ztrátu balónku domácích nekompromisně potrestali Ulman s Videmanem a tohle už s šancemi Gulls na body vypadalo opravdu zajímavě. Zvlášť když ani po 30 minutách domácí nenašli recept na překonání Matyáše Krupy. Až ve 32. minutě se Vary dočkali a Klápa snížil na 1:3. Následně dostali hráči Hurricanu výhodu další přesilovky, ve které snížil na rozdíl jediné branky Strachota. Hned o 6 sekund později však vrátil Gulliverům dvoubrankové vedení svým prvním gólem sezóny Ondřej Bílek, který od mantinelu našel místo na Váradiho bližší tyčce. Z podobného místa navíc minutu a půl před koncem druhé periody zvýšil na 5:2 Bouška a i po 40 minutách platil tříbrankový brankový rozdíl.

Ten vydržel necelých 6 minut, když na 3:5 snížil domácí Hurt, na kterého v 50. minutě navázal Klápa a na světelné tabuli byl rázem jednobrankový rozdíl, kterého se Vary chytili a v 53. minutě vyrovnal v tu chvíli třetí nejproduktivnější hráč soutěže, Daniel Nicklas. Třetí třetina se Gulliverům vůbec nevydařila a patřila jednoznačně domácím, kteří však nedokázali překlopit vedení na svoji stranu a po 60 minutách tak přišlo prodloužení.

V něm Gulls ustáli velkou šanci Klápy a z následného protiútoku se po ose Bouška-Ulman-Videman prosadili sami. Gulliveři tak jako teprve druhý tým v sezóně vyloupili Karlovy Vary, připsali velmi cenné dva body a zajistili si tím definitivně účast v play-off. Nutno zmínit, že se na vítězství podíleli všechny tři formace, které si shodně připsaly po dvou gólech.

FB Hurrican Karlovy Vary – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:6p
branky: 
32. Michal Klápa, 35. Michal Strachota, 46. Ondřej Hurt, 50. Michal Klápa, 53. Daniel Nicklas – 1. Václav Černoch, 9. David Novák, 24. Jan Videman, 36. Ondřej Bílek, 39. Adam Bouška, 61. Jan Videman; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Daniel Váradi 21 – Matyáš Krupa 19; po třetinách: 0:2, 2:3, 3:0, 0:1;