Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Osm sérií nájezdů! Gulls udolali Jaroměř

V rámci 24. kola 1. ligy přivítali Gulliveři v neděli 30. ledna Jaroměř. Do svého předposledního domácího utkání před koncem základní části vstoupili Gulls bez své první formace, ze které zbylo pouhé torzo v podobě Václava Černocha a Radka Novotného, kteří spolu s mladíčky Kouřilem, Konrádem a Karpíškem utvořili novou druhou formaci. Jako první vozba tak byla proti Jaroměři vedena formace Zbořil, Nechvátal, Foret, Ulman, Videman. Hosté naopak do boje nasadili na poměry 1. ligy hvězdného Dominika Emlara, hráče se superligovými zkušenostmi, který na celý rok vymizel z florbalového dění a proti Gulls to byl jeho teprve druhý start v sezóně.

Jako první udeřili domácí. Svůj první gól za A-tým Gulliverů vstřelil v 9. minutě střelou od mantinelu z otočky Konrád. Ještě veseleji bylo v 17. minutě, když v přesilovce ze země vstal, a rovnou prostřelil všechno po cestě, Jiří Suchomel. Na druhé straně se za prvních 20 minut ani jednou neurodilo a po první části tak Gulls vedli 2:0.

Když pak již ve 3. minutě druhé periody zvýšil na 3:0 Foret, který prolomil smůlu z první třetiny, vypadalo to na VUT na jasnou záležitost a otázku skóre a byť další góly nepřicházely, tento punc se nad zápasem držel po téměř celou druhou třetinu. To změnila až hrubice domácího Novotného, který namazal Koubkovi, jenž posunul na Velce a ten již velmi pohledně dostal míček až za Krupu. I tak však mohli do šaten odcházet víc spokojeni Gulls, kteří po 40 minutách vedli 3:1.

Dvoubrankový polštář bohužel domácím ufoukl již 150 sekund po úvodním buly opět Velc, který proběhl hřiště napříč a střelou 20 čísel nad „led“ nedal Krupovi šanci. V ten moment již Gulls hledali sami sebe, což „dokonale“ podtrhnul dalším fatálním selháním v rozehrávce Novotný, po jehož zkratu Jaroměř srovnala na 3:3. A mělo být ještě hůř. Za celé utkání měli Gulls výhodu 4 přesilovek, z nichž však využili pouze jednu. To Jaroměři stačila jedna…v 52. minutě z ní poslal hosty do vedení 4:3 Emlar. To jako by domácí probralo ze snění o procházkách v Disneylandu a najednou to zas byli oni, kdo velel průběhu utkání. To vedlo v kýžené vyrovnání…Kouřilovu sraženou střelu pohotově do sítě usměrnil Suchomel a vzhledem k tomu, že nic víc se pod Palackého vrchem neurodilo, muselo následovat prodloužení.

V něm se nestalo prakticky vůbec nic. Z této opatrné šedi čas od času vystoupila nějaká střela, ale pátrání po vyložené šanci vždy končilo dřív, než pořádně začalo. A tak se příběh utkání Gullivers – Jaroměř postupně dokolíbal až do nájezdů.

V těch byl po 3 základních sériích stav rovněž vyrovnaný, když na obou stranách uspěli dva střelci ze tří. Následovat tak musely extra série, ze kterých se stal maraton proměněných nájezdů. Ze sedmi sérií zůstala na každé straně neproměněna pouze jedna! Až v osmé rundě na straně hostí neproměnil Velc a Gulls tak dostali šanci rozhodnout. Té se chopil Jiří Suchomel, který proměnil svůj již 4. nájezd, zapsal vítězný gól, zkompletoval hattrick a přisoudil Gulliverům druhý bod za výhru po nájezdech!

Papírově se může výhra za 2 body jevit jako ztráta, nicméně Gulliveři reálně mohli odejít bez bodu. Do konce základní části zbývá odehrát 2 utkání. První z nich rozehrají Gulls v sobotu na domácí půdě, když přivítají Petrovice.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Sokol Jaroměř 5:4pn
branky: 
9. Michal Konrád, 17. Jiří Suchomel, 23. Tomáš Foret, 57. Jiří Suchomel, N Jiří Suchomel – 39. Matyáš Velc, 43. Matyáš Velc, 49. Petr Hofman, 52. Dominik Emlar; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:5; využití: 0:1; diváků: 70; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 23 – Dušan Völgyi 30; po třetinách: 2:0, 1:1, 1:3, 0:0;