Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři nestačili na Znojmo

Čtyřmi výhrami v řadě naladění Gulliveři přivítali v sobotu v rámci jihomoravského derby florbalisty Znojma, kteří byli před zápasem pouhý bod za vedoucím Ústím a z hůry ligové tabulky tak již pomalu začínají vyhlížet playoff. To měli před zápasem jisté i Gulliveři, kteří okupují sedmou příčku.

Kdo před zápasem čekal nějaké hvězdné války, musel splakat nad výdělkem. Utkání od počátku atmosférou připomínalo víc zádušní mši, než jihomoravské derby. To Gulliveři podtrhli chybou v rozehrávce, kterou nemilosrdně potrestal střídavě hostující hráč Tatranu, Dalibor Švéda. Jeho podpis mělo i zvýšení Znojma již na 2:0. Absolutní kolaps v koncentraci první formace při úderu z rohu potrestal po pasu právě od Švédy do prázdné brány Mašek a v tu chvíli byli Gulls na ručník. Naštěstí netrvalo dlouho a Gulliveři se z inkasovaných branek dokázali oklepat, nicméně ani vyložené šance, včetně tutovek Černocha, si za brankovou čáru cestu nenašly. Změnila to až přesilovka ke konci třetiny, ve které napotřetí Černoch prolomil smůlu a alespoň snížil.

Se začátkem druhé třetiny však opět přišlo znojemské zvýšení. Další dárek v podobě špatné domácí rozehrávky potrestal podruhé v zápase Švéda. A byl to právě odchovanec brněnského Hattricku, který si zápas podmaňoval. Ve 28. minutě to byl opět on, který šikovnou tečí dostal míček za Krupu počtvrté a Znojmo vedlo už 4:1, přičemž nebýt Matyáše Krupy v bráně domácích, mohlo být ještě hůř. Alespoň kapku naděje vlil do žil Gulliverům Jakub Matula, který ve 36. minutě využil přečíslení 2 na 1 a po pasu od Alexe Dokládal snížil na 2:4 a připsal tak 50. bod v sezóně.

Jak Gulls nevyšel vstup do 2. části, vstup do té 3. jim vyšel náramně. Už v 1. minutě posunul míček Černoch na Jakuba Matulu a ten si tváří v tvář Hándlovi věděl rady a najednou to bylo jen o gól. Jenže místo vyrovnání, které vyhlížela celá hala, přišla přesilovka pro Znojmo, ze které si nic nedělal Kriš a ranou z vrcholu o tyčku zvýšil na 5:3. Když pak v 55. minutě utekl po mantinelu Číhal a nechytatelnou ranou do bližší šibenice vsítil šestý znojemský gól, zdálo se být rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani gulliverská hra v šesti, která přinesla pouze snížení z hole Jakuba Matuly na konečných 4:6.

Gulls tak páté vítězství v řadě nepřidali, nic to však nemění na tom, že mají jistotu play-off a rozhodovat se bude jen o výchozí pozici do něj. Příští víkend čeká Gullivery výjezd do Chumutova, který je v tabulce o příčku před nimi, tedy šestý.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6
branky: 
20. Václav Černoch, 36. Jakub Matula, 41. Jakub Matula, 59. Jakub Matula – 6. Dalibor Švéda, 9. Petr Mašek, 22. Dalibor Švéda, 28. Dalibor Švéda, 47. Jozef Kriš, 55. Petr Číhal; rozhodčí: Pavel Kačer – Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 81; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 19 – Jan Hándl 18; po třetinách: 1:2, 1:2, 2:2;