Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Za pět minut dvanáct! Gulls udolali Torpedo

O víkendu se na VUT konalo poslední domácí utkání Gulliverů v 1. lize v kalendářním roce 2021, o následujícím víkendu je totiž los zavede na venkovní půdu. Soupeřem v posledním předvánočním vystoupení doma bylo havířovské Torpedo.

To se v tabulce 1. ligy nachází ve čtyřčlenné skupině týmů na chvostu tabulky s již celkem značným odstupem na příčky zaručující postup do předkola play-off a tedy i vyhnutí se sestupovým bojům. Gullivery tak nečekalo pranic snadného, protože topící se kope nejvíc.

To se beze zbytku potvrzovalo hned od začátku. Hosté v bráně s legendárním Štepánem Lajou odolali úvodnímu tlaku domácích a naopak to byli právě oni, kdo šel do vedení. Jakub Vilím z ničeho nic vypálil ze skrumáže daleko od Krupovi brány a jeho raketa vymetla šibenici brněnského dlouhána. O chvíli později pak bylo pro domácí ještě hůř. Lajou založený protiútok dovedl k dokonalosti Kutáček a Torpedo vedlo o dvě branky. To tak dokázali z minima vytěžit maximum, kdežto Gulls i z těch nejvyloženějších šancí ztroskotávali na výtečném Lajovi. To zlomil až po Dokládalově křižném pasu dvě minuty před sirénou Černoch.

Tento trend pokračoval i po přestávce. Navíc to byli opět hosté, kdo udeřil jako první. Peřka se neunáhlil, podržel míček a předložil jej před bránu, kde už Pik neměl složitou práci. Když pak o necelé 3 minuty později zvýšul na 1:4 bekendem z úhlu Černý, začínalo být hodně zle. Gulliverům pak chvíli trvalo, než se dostali zpět do zápasu a jen díky pozornému Krupovi nebyl rozdíl ve skóre ještě markantnější. Domácí odpověď přišla o 10 minut později. Na Matulův snad až nemožný gól z nulového úhlu navázala šťastná trefa Jana Videmana a brankový rozdíl byl najednou na čísle 1.

Vyrovnání přišlo krátce po přestávce. Novotného nad zemí letící vzdušný pas usměrnil za Laju z voleje nekompromisně Černoch. Kdo však čekal v rychlém sledu další góly, musel být zklamán. Laja i nadále prokazoval, že přijel do Brna dobře naladěn a dále na něm končili i šance z kategorie největších. I Torpedo se sem tam dokázalo dostat k ohrožení Krupovi brány, přičemž to ne vždy působilo bezpečně. I strážce domácí klece však odolával.

Čas však přibýval a pomalu se začínalo blížit prodloužení. Minutu a půl před koncem jej však odmítl jeden z havířovských obránců, který namazal Janu Videmanovi a ten krásnou střelu nad nohu Laji přisoudil domácím vedení. Torpedo okamžitě reagovalo oddechovým časem a ihned po buly sáhlo ke hře bez brankáře. Té domácí odolávali a hosty ze severu Morovy defacto k ničemu nepustili. Nezměnilo to ani vyloučení Adama Boušky 13 sekund před koncem, které se zařadí do škatulky nesmyslných. Matyáš Krupa a Gulliveři odolali i krátké přesilovce a z vypjatého utkání nakonec vydolovali všechny body.

Gulliveři jsou tak díky dalším 3 bodům blíž a blíž jistotě play-off. Ještě víc se jí mohou přiblížit příští víkend, kdy se v posledním utkání před Vánoci postaví havířovskému Slovanu.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Torpedo Havířov 5:4
branky: 
19. Václav Černoch, 37. Jakub Matula, 38. Jan Videman, 42. Václav Černoch, 59. Jan Videman – 9. Jakub Vilím, 12. Martin Kutáček, 26. Matyáš Pik, 28. Matěj Černý; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 22 – Štěpán Laja 28; po třetinách: 1:2, 2:2, 2:0;