Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulls trápili lídra, z Ústí však přijeli bez bodů

Po brněnském derby s Bulldoky čekal o víkendu Gullivery výjezd až na sever Čech, kde se měli během 4 dní podruhé střetnout s celkem z vedoucího dua 1. ligy, které mělo před víkendovými boji stejný počet bodů.

Stejně jako ve středu proti Bulldoků, i v Ústí dokázali svěřenci dua Bořecký & Carda zvládnout vstup do utkání a byli to právě oni, kdo šel v utkání na hale Sluneta do vedení. Zbořilova rána z půlky překvapila úplně všechny a zapadla až do brány. V 10. minutě pak bylo ještě veseleji. Videman krásně našel Ulmana, který bez přípravy zvýšil už na 2:0. Úvodní třetinu z říše snů mírně zkazil až ústecký Trčka, který půl minuty před sirénou snížil na 1:2.

Radostné výrazy značící vedení vydrželi Gulliverům do 29. minuty, kdy na 2:2 srovnal domácí juniorský mistr světa Kawulok. Toho času už Gulls tahali za lehce kratší stranu provazu. V utkání je však svým výborným výkonem držel Matyáš Krupa, který v hostující bráně odolával náporu Ústí. To mu vydrželo do 37. minuty, kdy se opět prosadil Trčka a Ústí poprvé vedlo. Ještě hůř bylo o necelou minutu později, kdy domácí vedení navýšil Pavelka. Do kabin se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí florbalisty.

Stejně jako v derby, tak i v Ústí se ve 3. třetině strhla pořádná divočina. Ve 45. minutě snížil na rozdíl jediné branky Matula, o chvíli později však zvýšil Vavruška. Pak však Gulliveři v rozmezí 18 sekund srovnali. Nejdřív se krásně do středu uvolnil Matula, poté svojí druhou dalekonosnou ranou srovnal Zbořil. Nadějný remízový stav však nevydržel moc dlouho. 11 minut před koncem vrátil Ústí vedení Pšenička, které o 3 minuty později zvýšil Vavruška. V 57. ale opět snížil Černoch a bylo zaděláno na pořádné drama. To bohužel sám Černoch odmítl, když minutu před koncem namazal a nabídl skórování do prázdné klece Fuchsigovi.

Gulliveři tak i na hřišti Ústí sahali po bodovém zisku, kterým jim však stejně jako v Kladně utekl jen o malý kousek. Další utkání odehrají Gulls v neděli, kdy přivítají hráče Torpeda Havířov.

Florbal Ústí – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:6
branky: 
20. Vladimír Trčka, 29. Ondřej Kawulok, 37. Jan Peška, 38. Vít Pavelka, 46. Václav Vavruška, 50. Tomáš Pšenička, 53. Václav Vavruška, 59. Martin Fuchsig – 5. Jan Zbořil, 10. Martin Ulman, 45. Jakub Matula, 46. Jakub Matula, 47. Jan Zbořil, 57. Václav Černoch; rozhodčí: František Pangerl – Jiří Šedivý; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Marek Netopilík 22 – Matyáš Krupa 40; po třetinách: 1:2, 3:0, 4:4;