Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Derby jako řemen! Gulliveři padli až v nájezdech

Ve středu 1. prosince se na VUT odehrálo odložené brněnské derby mezi Gullivery a Bulldoky. To se mělo původně hrát už 17. listopadu, nicméně z důvodu výskytu nákazy v týmu soupeře se muselo hrát až nyní. Z lepší pozice vstupovali do derby Bulldoci, kteří na druhém místě ztráceli na vedoucí Ústí pouhé dva body a měli přitom dva zápasy k dobru. To Gulls byli před zápasem na osmé příčce ligové tabulky.

Ve sportu, natož pak v derby však občas papírové předpoklady prostě neplatí. tak nějak by se dala charakterizovat první třetina, ve které VUT sledovalo vyrovnanou partii, které dominovaly první formace obou týmů. Gól však ve 12. minutě přišel v podání domácí druhé lajny a Gulls díky akci Ulmana s Videmanem vedli 1:0. Když pak minutu před pauzou zaváhal jeden z hostujících obránců, Matula se nemýlil a do šaten se šlo za velmi nadějného stavu 2:0.

Jak dobře skončila první část, tak špatně bohužel začala ta druhá. Už po 42 sekundách se od mantinelu krásnou střelou prosadil Kladivo a bylo sníženo. Vyrovnáno bylo o 5 minut později. To Bulldoci využili nepřehledné situace u domácí střídačky a Konečný bez přípravy vyrovnal. To ovšem nebylo zdaleka vše. V půlce utkání dostali hosté výhodu druhé přesilovky, kterou opět Konečný nekompromisně přetavil v překlopení skóre na stranu hostí. Úplně totožným způsobem z úhlu na bližší tyč se ve 38. minutě prosadil Pešek a ono veselí z první přestávky bylo to tam. Jako pomyslný hřebíček do rakve pak mohl působit druhý gól Kladiva, který jen o malou chvíli později zůstal trestuhodně zapomenut na středu hřiště a dokonal tak dílo bulldočí. Stav druhé třetiny 0:5 dělal v hale šťastným málo koho.

Že by mohlo být přeci jen o chlup líp vnuknul hale už ve 2. minutě poslední části Matula, který nepohrdnul samostatným únikem. Jenže aby to nebylo drama, zvýšil opět na rozdíl 3 branek o necelou minutu později Valachovič. Gulls to však nezabalili a bleskovou odpovědí bylo další snížení z produkce první formace, jejíž útočný blok Bouška-Matula-Černoch si brilantně poradil s rychlým protiútokem. Když o dalších asi 40 sekund později Matula pohotově našel křižným pasem Černocha, brankový rozdíl už byl pouhý gól a celá hala byla na nohou. Vytouženého vyrovnání se Gulls dočkali v 52. minutě. Matula využil přihrávky Černocha zpoza brány a bez přípravy překvapil golmana hostí. Radost Gulls vydržela necelou minutu. Konečného střelu nešťastně neudržel Chrást a Bulldoci zase vedli. S přibývajícím časem však dostali výhodu přesilovky i Gulliveři a byť ji nezahráli nějak světově, rána Foreta proskotačila až do sítě. VUT bouřilo a stav na tabuli byl 7:7. Zápas pomalu spěl k prodloužení, kam po infarktovém závěru, ze kterého mohli Gulls klidně vytěžit všechny body, opravdu došel.

Prodloužení hrané 3 na 3 se neslo v opatrném duchu, ze kterého občas vyrostla nějaká šance na té či oné straně. Ani jednou však balonek nedoběhl až za čáru a na řadu tak přišly nájezdy. V nich se jako jediný krásně prosadil hostující Kladivo a Gulliveři tak s Bulldoky prohráli po nájezdech.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Bulldogs Brno 7:8pn
branky: 
12. Martin Ulman, 19. Jakub Matula, 42. Jakub Matula, 43. Jakub Matula, 44. Václav Černoch, 52. Jakub Matula, 57. Tomáš Foret – 21. Miroslav Kladivo, 26. Adam Konečný, 33. Adam Konečný, 38. Tomáš Pešek, 38. Miroslav Kladivo, 43. Michal Valachovič, 52. Adam Konečný, N Miroslav Kladivo; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 119; zásahy brankářů: Daniel Chrást 29 – Matěj Faltus 7, Jakub Haltmar 15; po třetinách: 2:0, 0:5, 5:2, 0:0;