Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Je tu derby. Gulliveři vyzvou Bulldoky!

Napodruhé už to snad vyjde. Původně se mělo brněnské derby hrát už 17. listopadu, jenže těžkosti doby dopadly i na kádr soupeře a Bulldoci tak místo hraní trávili čas v izolaci. Na souboj Gulliverů s Bulldogs tak dojde až nyní, na první prosincový den.

Půjde o střetnutí týmu ze středu tabulky proti jednomu z favoritů soutěže. Do této role se Bulldoci pasovali svými výkony a výsledky v probíhající základní části, kdy dokázali skolit všechny ostatní favority na postup a přemožitele našli překvapivě jen v havířovském Torpedu a florbalistech Znojma, v obou případech šlo o porážky na hřištích soupeře. Týmu se psí tlamou v logu tak patří druhá příčka za hráči Ústí, oproti kterému mají však svěřenci Davida Kyzlinka dva zápasy k dobru a ztrácí přitom jen 2 body. V táboře Bulldoků už tak možná zaznívá „Pískej konec!“ Co se týče kanadského bodování, nejvíc granulí z Bulldoků zatím posbíral Adam Konečný, který je s 32 body (19+13) na 7. místě produktivity soutěže. Jde také mimochodem o odchovance Gulliverů.

Mezi Gullivery je pak, co se týče bodů, vůdcem smečky Václav Černoch, který je s 36 body (18+18) dokonce na 3. příčce ligové produktivity. K tomu mu notně asistuje Jakub Matula, který má bodů 31 (21+10) a v ligových tabulkách je devátý. Gulliverům pak patří osmá příčka, když na sedmý Start98 ztrácí pouhý bod. Právě celek z Prahy Gulls o víkendu porazili v prodloužení. Těsně za Gulls je pak Letka, s mírným odstupem pak České Budějovice. Bystré oči si pak také všimnou relativně se zvedajícího spodku tabulky, který postupně začíná sbírat body. I z toho důvodu je stále každý získaný bod cenný, byť proti Bulldokům to nebude nic jednoduchého. Zvlášť, když se ve vzájemných soubojích Gulliverům příliš nedaří. Poslední měření sil v září dopadlo 1:8 v neprospěch Gulls, když svoji jedinou branku vstřelili těsně před koncem.

Jakmile dozní polední siréna, světlo padne, rozsvítí se světla haly VUT a souboj odloženého 14. kola bude moct započnout. Brněnské derby začíná pod Palackého vrchem v 18:15, nicméně doporučujeme dorazit v lehkém předstihu. Nezapomeňte prosím, že na halu je možný vstup pouze s dokladem o ukončeném očkováním či prodělané nemoci covidu19. Platí samozřejmě i výjimky stanovené ministerstvem.

Utkání můžete sledovat i online.
Psaný online přenos zde.