Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Druhé vítězství v řadě! Gulls porazili Slovan.

V sobotu se Gulliveři podruhé za sebou utkali s týmem z Havířova. Po vítězství na půdě Torpeda je tentokrát v domácím prostředí čekal Slovan. Ten do Brna přijel v 11 hráčích do pole a i vzhledem k předchozím výsledkům Slovanu by sázkové kanceláře favorizovaly domácí, kdyby ovšem na 1. ligu některá z nich vypisovala kurzy.

I začátek utkání tyto prognózy potvrdil. Gulls se ani nezapotili a už vedli 2:0. V tu chvíli to na VUT vypadalo na naprosto jednoznačnou záležitost. Poté však jako by se domácí nechali ukonejšit a vyšší rozdíl světelná tabule neukázala. Naopak hosté se z ničeho nic z protiútoku dostali na dostřel a o chvíli později už bylo srovnáno. Tento stav vydržel až do přestávky.

Mdlý výkon Gulliverů pokračoval i po ní. I přes to však měli domácí herní převahu, všechny jejich šance však končily na dobře chytajícím Buroňovi, včetně těch gólových. Do toho navíc domácí nabídli Slovanu výhodu přesilovky a ty se s ní nijak nemazali, když jim k jejímu zužitkování stačilo 9 sekund. Když o necelé dvě minuty později nasměroval vzdušný balón za zády Chrásta Kozelský, museli se přítomní na VUT štípat. Tato změna stavu konečně donutila Gullivery trochu přidat pod kotlem a ti o 90 sekund později kontrovali gólem Černocha. Z evidentní herní převahy pramenily i další šance, hosty však i dále držel dobrým výkonem již zmíněný Buroň. I ten byl však krátký na šikovnou teč Boušky, který tak srovnal skóre. Když pak ve 35. minutě využil přesilovku Černoch, byl pohled na výsledek už zas trochu veselejší. Chvíli před přestávkou ještě nechaly dějiny vyniknout Chrásta, který zneškodnil trestné střílení hostujícího Zbořila.

Třetí třetina započala v relativně fádním módu. Ten rozsekl svojí akcí Černoch, který krásně našel Matulu a ten neměl těžkou práci zvýšit. Stejný hráč pak o chvíli později dostal děrovaný nesmysl do branky hostí s přispěním jednoho z hostí posedmé a to už zase vše vypadalo zeleně s příchutí duhy. Jak čas plynul, Slovanu nezbývalo, než vsadit na hru bez brankáře, kterou však postupně ztrestali Videman s Matulou. Ten si tak připsal celkem 4 branky, k tomu dvě asistence a byl po zásluze vyhlášen hráčem zápasu. Na 7 brankách Gulls se přímo podílela první formace, k tomu Gulliveři přidali zásah v přesilovce a poslední kousek zbyl na druhou formaci a Jana Videmana.

Dlouho nepříznivě se vyvíjející utkání tak Gulliveři dokázali dotáhnout do zdárného konce a druhý víkend po sobě zapsali plný počet bodů. V příštím kole vyzvou Gulls hráče Letky.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Slovan Havířov 9:4
branky: 
3. Václav Černoch, 5. Jakub Matula, 30. Václav Černoch, 34. Adam Bouška, 35. Václav Černoch, 44. Jakub Matula, 46. Jakub Matula, 56. Jan Videman, 57. Jakub Matula – 14. František Kyc, 16. Jan Drong, 27. Jan Besta, 28. Michal Kozelský; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 80; zásahy brankářů: Daniel Chrást 11 – Daniel Buroň 28; po třetinách: 2:2, 3:2, 4:0;