Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Vítězství na úvod! Gulliveři porazili Štíry.

První zářijový víkend přivál do Brna novou sezónu a s ní i utkání 1. kola 1. ligy mužů, ve kterém se Gulliverům postavili Štíři z Českých Budějovic. Pro oba týmy se jednalo o vůbec první ligové utkání po necelém roce, kdy byla v říjnu 2020 sezóna zastavena a později i ukončena. Navíc se jednalo o vůbec první ligové utkání sezóny 2021/22 v rámci celé české florbalové scény.

Proti Budějovicím si Gulliveři, pokud jde o zahajovací utkání sezóny, střihli repete z předminulé sezóny, kdy celek z Českých Budějovic dokázali porazit. Nyní to však byli hosté, kteří šli v utkání do vedení. Nechvátalovo podklouznutí daleko od brány domácího Krupy se ve výsledku ukázalo jako naprosto fatální a hosté dokázali z přečíslení vytěžit maximum. Netrvalo to však dlouho a svého prvního gólu sezóny se dočkali i Gulls, konkrétně Václav Černoch, který si v nepřehledné situaci před bránu našel odražený míček po střele Pollaka a VUT mohlo jásat. Pak zazvonil zvonec (přesněji siréna) a třetiny byl konec.

Druhá část začala pěkně zhurta. Už po necelých třech minutách udělal na VUT dočasné Vánoce chytrou akcí Jan Videman, jenže i Vánoce dřív či později přejdou, a tak o minutu a půl později vyrovnal krásnou střelou hostující Procházka. Když pak ve 30. minutě rozjásal ochozy Štěpán Kouřil, který svůj debut ozdobil přesilovkovým gólem, nikdo z přítomných, hosty vyjímaje, nečekal, že o 18 vteřin bude stav opět vyrovnaný. Do třetice už však hosté rychlou odpověď nenašli a na Zbořilův gól z 35. minuty navázal 87 vteřin před sirénou gólem v oslabení Ulman, jenž usměrnil do brány vysoký lob rovněž debutujícího Vejmělky. Domácí si tak do poslední dvacetiminutovky přenesly nadějné vedení 5:3.

Ta začala jednou z nejméně pohledných pasáží utkání. Změnila to 46. minuta, kdy byli v jednu ránu Gulls vinou faulu Kouřila v odloženém vyloučení poslání do 3 proti 5, a to na celé dvě minuty. Tento okamžik však Gulliveři i s přispěním výtečného Krupy v bráně přečkali bez úhony. Vysoký muž s blonďatou hřívou v domácí svatyni pokračoval ve své krasojízdě i nadále a čím dál víc se hostům vkrádal do jejich zlého snu. Ten 12 vteřin před koncem ještě podepsal brankou do prázdné brány Bouška.

Gulls tak díky výbornému oslabení, bravurnímu Krupovi, jenž si zaslouženě došel pro cenu hráče utkání, a bojovnému výkonu došli pro první vítězství v sezóně!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Štíři Č. Budějovice 6:3
branky: 
12. Václav Černoch, 23. Jan Videman, 30. Štěpán Kouřil, 35. Jan Zbořil, 39. Martin Ulman, 60. Adam Bouška – 10. Patrik Holý, 25. Jan Procházka, 30. Jan Procházka; rozhodčí: Martin Both – Vladimír Černín; vyloučení: 6:1; využití: 1:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 31 – Josef Macek 30; po třetinách: 1:1, 4:2, 1:0;

Fotky z utkání najdete na našem Flickru zde.