Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Senzace! Gulliveři porazili Kladno!!!

V neděli Gulliveři přivítali v rámci 3. kola 1. ligy mužů Kanonýry Kladno, tým netajíc se postupovými ambicemi, které jsou navíc podloženy sílou kladenského kádru. Gulls tak čekal souboj s jedním z favoritů celé soutěže.

Že domácí čeká velmi těžká šichta, se ukázalo již po 51 vteřinách od úvodního buly. Vysoký presing hostů donutil k chybě Pollaka a Bachmaier, na středu zcela osamocen, již neměl příliš těžkou práci. Gulliveři se naštěstí po takto brzkém gólu nepoložili a Kladno si na další zásah muselo počkat. Zápas ve svém prvním dějství nabídl vyrovnanou partii, která místy připomínala spíš vyčkávanou na nějakou chybu, a zvlášť hosté se po první brance nikam nehnali. Jen občas se na obou ze stran místy vyskytla šance či její náznak. Postupem času Gulliveři přitápěli pod kotlem a čím dál víc to začalo vonět gólem. Tuto sladkou vůni jako první donesl gulliverské střídačce parádním gólem Novák, který zužitkoval Suchomelův vzdušný křižný pas. Když pak o necelé tři minuty později nabil Černoch Matulovi, který i s přispěním štěstěny překonal hostujícího Weissgärbera, bylo VUT na nohou. Do sirény se už skóre nezměnilo a Gulls vedli 2:1.

Pokud byla první třetina takticky svázaná, tak ta druhá byla byla sevřená do svěrací kazajky a zamčená do vypolstrovaného pokoje bez oken a s klikou jen zvenku. I vzhledem ke stavu měli více ze hry hosté, ti si ovšem nedokázali vytvořit vyložené šance a když už se Kladno dostalo do nějaké slibné střelecké pozice, byl v bráně domácích připraven Chrást. Ovšem ani na druhé straně se z několika nadějných pozic Gulliverů neurodilo a tak se ve druhé třetině stav utkání nezměnil.

Na obzoru už svítalo posledních 20 minut. Do nich Kanonýři bohužel vstoupili stejně, jako do těch prvních. Šefčík zpoza brány nabil Bohuslávkovi, ten velmi pohotově pověsil za Chrásta a bylo srovnáno. Ale stejně jako v první třetině, ani nyní další gól nepadl a hra se defacto nezměnila. Po živější pasáži, kdy byli během chvíle uděleny hned 3 tresty, z toho dva pro Kladno a jeden pro Gullivery, se hra opět vrátila do stálejších kolejí. Gulliveři totiž i přes velmi nadějné příležitosti nedokázali z přesilovky vykřesat gól. Stejně si pak v půlce třetí části vedli hosté a zápas pomalu kráčel vstříc prodloužení. V půli 58. minuty však přišla malá domů v podání hostů a tím pádem volný úder v dobré pozici pro Gullivery. Ti okamžitě reagovali oddechovým časem a malůvky z tabulky dokázali přetavit v gól. Po přiťuknutí Černocha prostřelil vše v cestě Bouška a Gulls byli blízko senzaci. Započal závěrečný nápor hostů, kteří se dvě minuty před koncem odhodlali ke hře bez brankáře. V ní však nezvládli kombinaci a Jakub Matula zamířil svým druhým úderem přímo na srdce.

Gulliveři dokázali díky výbornému výkonu celého týmu porazit favorizované Kladno 4:2!!!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Kanonýři Kladno 4:2
branky: 
15. David Novák, 18. Jakub Matula, 58. Adam Bouška, 60. Jakub Matula – 1. Matyáš Bachmaier, 41. Jakub Bohuslávek; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 87; zásahy brankářů: Daniel Chrást 19 – Petr Weissgärber 20; po třetinách: 2:1, 0:0, 2:1;