Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Moravian Cup je minulostí. Gulls vezou dvě medaile.

O uplynulém víkendu se v Olomouci uskutečnil tradiční Moravian Cup, který byl však netradičně vytažen až do druhého zářijového víkendu. Do hanácké metropole vyrazily hned 4 naše týmy – elévové, mladší žáci, starší žáci a dorostenci.

Elévové

Nejmladší vyslaný tým, elévové, začal turnaj s bravurou a ani nemusel hrát…kontumační vítězství na Hornets 5:0 znamenalo pozdější rozjezd, na něj se však vyplatilo si počkat. Během zbývajících tří utkání skupiny nedostali malí Gulliveři jediný gól, přitom sami jich vstřelili 14. Autor pořekadla “Kdo nedostane gól, neprohraje” by jistě plesal radostí.

V neděli si to již dobře naladění elévové namířili do play-off, kde je ve 1/4 finále čekal Šumperk. Ten sice jako první dokázal Gulliverům vstřelit gól, nicméně sám jich obdržel hned 8 a Gulliveři byli v semifinále. Tam Gulls narazili na olomoucké Rangers, kteří hodni svého názvu přejeli gulliverské naděje na finále a po výhře 2:1 poslali Gullivery do souboje o 3. místo. V něm už čekal brněnský Hattrick. Stejně jako v semifinále to bylo utkání na góly velmi skoupé, nicméně bronz Gulliverům neutekl a po výhře 2:0 si ho naši elévové mohli pyšně hladit na hrudi.

Mladší žáci

Pokud to elévům v základní skupině padalo o sto šest, mladší žáci zařadili hned od začátku úsporný mód s normou dvě branky na utkání, což ve florbale není zrovna moc. Postupně Gulliveři porazili 2:0 Okříšky, Olomouc a remizovali 2:2 s Mohelnicí. To našim hráčům stačilo na dělené první místo ve skupině, z něhož se stalo díky nižšímu skóre místo druhé.

Pro osmifinále tak Gulliveři dostali tým Frýdku-Místku a poprvé překročili normu oněch 2 gólů. Po výhře 6:1 už se servírovalo čtvrtfinále a v něm druhý z celků Olomouce, Stars. Zde se opět florbalové zákony ukázaly jako posvátné. S žádným vstřeleným gólem se prostě vyhrát nedá a že dovolíte soupeři skórovat jen jednou, tím už si chuť úplně nespravíte. Mladší žáci tak po čtvrtfinálovém nezdaru museli dát letošnímu ročníku Moravian Cupu sbohem.

Starší žáci

Starší žáci do turnaje vstoupili soubojem proti jednomu z favoritů, Vítkovicím, a vstup to bohužel nebyl úspěšný. Na prohru 1:5 pak ve skupině navázala hubená výhra 2:1 nad Šumperkem a remíza 4:4 s Uničovem. A právě s ním Gulls sdíleli stejný bodový zisk i rozdíl skóre a tak musel rozhodnout počet vstřelených branek, který měli Gulliveři horší.

Do osmifinále tak postoupili ze 3. místa a čekal je celek Přerova, proti kterému dokázali starší žáci navázat na svoji jedinou výhru ve skupině a výsledkem 2:1 postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se postavili ostravskému FBC. To už však bylo nad síly Gulliverů a po výhře 4:1 to byl celek ze severu Moravy, který postoupil do semifinále a později i celý turnaj vyhrál.

Dorostenci

Namlsaní odjížděli do Olomouce dorostenci, po stříbru ze Salming Cupu a rozjezdu ligové sezóny je čekal poslední letní turnaj. V základní skupině, která čítala pouhé tři týmy, si Gulls v pohodě zastříleli a po výhrách 9:2 nad Přerovem a 12:0 nad Orlicko-Třebovskem postoupili bez obtíží z 1. místa do čtvrtfinále.

I v něm pokračovali v nastoleném trendu kanonád, když poslali domů výsledkem 8:1 Kopřivnici. V semifinále čekalo Gullivery střetnutím se starým známým, s Hattrickem. Tady už však sladké mámení přešlo v litý boj o postup do finále, které mělo ve výsledku šťastný konec a Gulls se po vítězství 2:1 mohli radovat. Aby těch známých nebylo málo, osud postavil do finále proti našim dorostencům brněnské Bulldoky, se kterými naši borci před týdnem v rámci 1. ligy dorostenců prohráli. A bohužel se historie opakovala, byť se průběh utkání mohl přiklonit na stranu obou týmů. Vyhrát však může jen jeden a tím jedním byli po těsném průběhu a výsledku 2:1 Bulldoci. Na dorostence tak “zbylo” v Olomouci stříbro.