Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři v nových dresech nestačili na Ústí

Po pondělním oficiálním představení vyběhli už v úterý Gulliveři do utkání ve zcela nových dresech. Soupeřem jim na státní svátek bylo Ústí, které se řadí mezi favority soutěže.

Stejně jako proti Kladnu tak nečekala Gulls procházka růžovým sadem. Bohužel domácí pokračovali v neveselém trendu, kdy inkasují jako první a nikdy se na branku nečeká příliš dlouho. Proto na tabuli od 3. minuty svítil stav 0:1, když se pořádně ušmudlaným gólem prosadil Secký. Jinak to však ze strany domácího výběru nebyla špatně psaná pohádka. To se potvrdilo v 9. minutě, když dobrá aktivita vyústila v trestné střílení, které s ledovým klidem proměnil Černoch. Ten však o 8 minut později ctil „From hero to zero“ a námazem z říše šílených daroval gól Vavruškovi. K tomu všemu ještě celek ze severu Čech neproměnil trestné střílení a Ústí tak po 20 minutách vedlo 2:1.

A aby toho nebylo málo, tak hosté hned po pauze trestné střílení neproměnili podruhé. V tu chvíli jako by Ústí přitopilo a domácí se měli otáčet. Z tohoto splínu Gullivery vymanili až Matula s Černochem, když rychlou akcí překvapili hosty a začínalo se od nuly. Poté přišla i první přesilovka utkání a Ústí se s ní moc nemazali. Po 14 vteřinách se vyloučený Novotný vracel zpátky a hosté zase vedli. Dále se však hrála vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách. A když se neurodilo z loženek, natáhl od půlky Patrik Pollak a krásnou ranou srovnal. Ani tentokrát však Gulliverům srovnání dlouho nevydrželo a úsměv na rtech brzy zase ztuhnul. O 50 sekund později totiž vrátil vedení na stranu hostí svým druhým gólem Vavruška, což byl poslední zápis do statistik druhé části.

Na začátku třetí části se první přesilovky dočkali i domácí. Ta však po 50 sekundách skončila vyloučením domácího Boušku. Ve hře ve 4 na obou stranách se ale domácí opět dočkali srovnání, když z otočky vymetl Matula. Bohužel si VUT opět muselo připadat jako v deja vu. O půl minuty později totiž přesně zamířil Kawulok. Když pak o 2 minuty později krásnou brankou zvýšil Peška, měli Gulls zaděláno na problém, který nakonec nedokázali vyřešit a naopak v posledních 72 vteřinách třikrát inkasovali.

Další utkání čeká Gulls v sobotu na půdě Torpeda Havířov.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Ústí 4:9
branky: 
9. Václav Černoch, 23. Václav Černoch, 36. Patrik Pollak, 45. Jakub Matula – 3. Šimon Secký, 18. Václav Vavruška, 31. Vladimír Trčka, 37. Václav Vavruška, 45. Ondřej Kawulok, 48. Jan Peška, 59. Vít Pavelka, 60. Ondřej Kawulok, 60. Vít Pavelka; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 103; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 20 – Marek Netopilík 12; po třetinách: 1:2, 2:2, 1:5;