Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Souboj o důležité body. Gulliveři jedou na hřiště Startu98

Tři prohry v řadě aktuálně počítá Jaroslav Čížek a jeho výběr. Gulliveři postupně prohráli s Chomutovem, Bulldogs i Otrokovicemi a v tabulce se propadli na osmou příčku. Bodový zisk proti pražskému Startu98 by tak přišel víc než vhod.

Pražský celek se dokázal oklepat ze špatného úvodu ročníku a aktuálně už je devátý, jediný bod právě za Gulls. Tým Filipa Řehulky, který se trenérské tabulky týmu z jihu Prahy chopil před letošním sezónou, zatím nevykazuje konstantní výsledky. Prohry s Orkou nebo Plzní jsou ve velkém kontrastu s vítězstvími nad Chomutovem nebo jen těsnou prohrou na půdě Ústí. Start98 tradičně čerpá z neoficiální fúze s Chodovem, díky které se v kádru prvoligového celku točí celá řada nadějných mladíků, kteří se tak sžívají s dospělým florbalem. Ty doplňuje hrstka zkušenějších jedinců, jmenovitě pak třeba Vojtěch Bagin, hráč se superligovými zkušenostmi.

I přesto všechno je Start98 týmem, který by Gulls měli porazit, pokud chtějí naplnit své ambice a aktivně bojovat o účast v TOP6. Po sérii tří proher v řadě se navíc jedná o příležitost trochu se výsledkově nadechnout. Tým Jaroslava Čížka už reálně sahal po bodech proti prvním Otrokovicím, kdy nad jedním z aspirantů na postup dlouho vedl, jenže nepovedená třetí třetina ho stála všechny body. Měsíc říjen tak Gulls zakončili s bilancí 4 proher a jediné výhry, což rozhodně není sbírka hodná výstavky.

V loňské sezóně byli v obou vzájemných měření úspěšnější Gulliveři. V úvodu ročníku doma uspěli poměrem 6:3, na hřišti Startu pak dokázali vstřelit 9 gólů a vyhráli 9:3.

Zápas Startu98 s Gulls začíná na SH Jižní Město v sobotu v 16 hodin.

Textový online přenos
Video online přenos