Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Gulliveři se v rámci BFA Games utkají se Znojmem

S blížící se polovinou základní části přicházejí BFA Games, společné dvojutkání, ve kterém se utkají Židenice s Chodovem a Gulliveři se Znojmem. Výtěžek z dobrovolného vstupného navíc půjde na podporu fondu Pink Bubble, který pomáhá mladým lidem s rakovinou.

Společné utkání týmů z Brněnské florbalové akademie otevře extraligový duel Židenic s lídrem tabulky z Chodova. Na to naváže duel Gulliverů se Znojmem, starých známých z posledního play-off, ve kterém Gulls svého jihomoravského rivala vyřadili v osmifinále.

Od té doby doznal znojemský kádr nespočet změn. Trenérského řemesla se chopili bývalé ikony Zdeněk Rada s Petrem Číhalem, kteří se spoléhají na velmi omlazený kádr, přičemž už v letošní sezóně nevyužívají střídavé starty ze střešovického Tatranu. I přesto všechno mělo Znojmo velmi dobrý start do soutěže, kdy dokázalo vyhrát například na hřišti Kladna nebo Hattricku. Poslední kola však vrátila svěřence Zdeňka Rady a Petra Číhala takříkajíc zpátky na zem. Na utrápenou výhru nad Budějovicemi navázaly dvě prohry s Letkou a Chomutovem, díky čemuž Znojmo spadlo pátou příčku. I ta by mu však zajistila pohodlný postup do čtvrtfinále a po loňské sezóně by ji na jihu Moravy měli brát všema deseti.

Gulliveři jsou sedmí, o dvě příčky za Znojmem, a k vytoužené TOP6 jim v aktuálním pořadí schází 3 body. Ve scházejících dvou utkáních první poloviny základní části chybí týmu Jaroslava Čížka odehrát duely právě se Znojmem a brněnským Hattrickem, tedy týmy v tabulkovém okolí. Naposledy se Gulls se Znojmem utkali v již zmíněné osmifinálové sérii loňského ročníku, kterou zvládli 2:0 na zápasy.

Stejně jako loni, i tentokrát se dá čekat litá bitva o každý metr, když jde oběma týmům o důležité body. Rozseknout výsledek budou chtít i lídři, Václav Černoch se znojemským Petrem Maškem, kteří mají shodně 19 kanadských bodů. Gulls se však v poslední době mohou spolehnout i na produkci ostatních hráčů, když například poslední zápas na Startu98 rozhodli mladíci ve druhé a třetí formaci.

Souboj Gulliverů se Znojmem v rámci BFA Games startuje na VUT v neděli v 17 hodin a předcházet mu bude duel Extraligy žen mezi Židenicemi a Chodovem, který se hraje od 14 hodin.

Video online přenos
Textový online přenos